Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Twierdzili, że chcą spisać licznik. Gdy usłyszeli o policji, uciekli

› Aktualności› Na sygnale 7 miesięcy temu    30.08.2018
Dawid Bela
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. fotolia.com

Być może czujność uratowała starszą kobietę przed utratą oszczędności życia. O sprawie poinformowała nas dziś rawiczanka - sąsiadka seniorki. 

Nietypowe sceny rozegrały się rano na osiedlu Sienkiewicza. - Koło godziny 10:00 doszło do próby wtargnięcia do mieszkania starszej pani w bloku pod pretekstem spisania stanu liczników - pisze Sandra. Wiadomo, że do lokalu chciały wejść dwie osoby: kobieta i mężczyzna. - Gdy starsza Pani zorientowała się, że są to oszuści, nie wpuściła ich do mieszkania. Zagroziła, że zadzwoni na policję. Oni pospiesznie oddalili się od jej mieszkania - dodaje rawiczanka. 

Jak ustaliliśmy, zgłoszenie rzeczywiście trafiło dziś na policję. Opisanych w zgłoszeniu prawdopodobnych oszustów jednak nie odnaleziono.

- Jeżeli masz wrażenie, że ktoś próbuje Cię oszukać natychmiast powiadom o tym policję. Zadzwoń do nas na bezpłatny numer alarmowy 997 albo, jeżeli korzystasz z telefonu komórkowego, na numer 112. Przekaż dyżurnemu informacje o swoich podejrzeniach. Policjanci natychmiast podejmą odpowiednie działania i pomogą Ci rozwiązać tę sytuację. Nie poniesiesz żadnych konsekwencji - przypomina mł. asp. Katarzyna Starczewska, profilaktyk z rawickiej komendy policji.

Apeluje również do wszystkich seniorów o zachowanie ostrożności:

- Nie wpuszczaj do domu nieznanych Ci osób. Poproś rodzinę o wyposażenie drzwi w wizjer, czyli tak zwanego judasza i blokadę drzwi w postaci łańcucha.

- Wszystkie wizyty instalatorów i innych przedstawicieli administracji są zawsze zapowiadane na tablicy ogłoszeń, jeżeli mieszkasz na wsi, takie informacje mogą być przekazywane za pomocą kurendy. Nie bój się legitymować przychodzących do Ciebie osób przed wpuszczeniem do domu.

- Nigdy, pod żadnym pozorem nie powierzaj swoich pieniędzy obcym osobom. Kiedy wydaje Ci się, że ktoś próbuje Cię oszukać, natychmiast powiadom Policję.

- Najlepszym miejscem przechowywania pieniędzy jest konto bankowe. Nie trzymaj dużych sum gotówki w domu, takie miejsca ukrycia pieniędzy jak przysłowiowa skarpetka, szafka z bielizną, skrytka pod materacem, puszka po kawie czy schowanie pieniędzy pomiędzy kartki książki, nie uchronią Twoich pieniędzy przed złodziejem.

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ok
7 miesięcy temu ocena: 100%  1
Pani Kasiu jakiś czas temu dzwoniłem na policję w sprawie próby oszustwa dyżurny nawet nie chciał przyjąć zgłoszenia i potraktował mnie jak natręta więc chyba z tą pomocą od policji coś nie tak.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A