Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Tydzień Kultury Chazackiej*

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    18.05.2017
Honorata Dmyterko
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Przedszkole w Chojnie

Wizyta w Izbie Regionalnej w Szkole Podstawowej w Chojnie to jeden z elementów Tygodnia Kultury Chazackiej*, organizowanego w Przedszkolu w Chojnie.

R E K L A M A

- Dzieci mogły tam zobaczyć przedmioty codziennego użytku, które znajdowały się w domach naszych przodków. W gablotach wyeksponowano też stare dokumenty - opowiada Elżbieta Jędrzejak, dyrektor przedszkola. Smacznym elementem było przygotowanie i degustacja hazackich potraw z poznańską gziką na czele. Przedszkolaki miały okazję spotkać się z osobami kultywującymi zwyczaje i obrzędy regionalne. Należy do nich Anna Stachowska, która nie dość, że przyszła w hazackim stroju, to jeszcze zaskoczyła dzieci mówiąc do nich w hazackiej gwarze.

Z kolei tańce i śpiewy dzieciom zaprezentował zespół Chojnioki na czele z kapelą dudziarską.

Na przedszkolnym korytarzu zgromadzono liczne pamiątki rodzinne z przeszłości kojarzone z kulturą hazacką. Wystawę nazwano „Jesteśmy potomkami Chazaków - pamiątki z przeszłości”.

Uwieńczeniem Tygodnia Kultury Chazackiej było chodzenie z lotkiem. 

* - pisownia oryginalna

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A