Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Uczcili pamięć św. Jana Pawła II

› Kultura i Rozrywka 5 miesięcy temu    7.11.2018
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Program przygotowali uczniowie wszystkich klasProgram przygotowali uczniowie wszystkich klas fot. I LO w Rawiczu
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W czterdziestą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża w rawickim I LO odbył się apel upamiętniający wielkiego Polaka.

Wzięła w nim udział młodzież z klas I wraz z dyrekcją i nauczycielami oraz ks. kanonik Wojciech Prostak, proboszcz parafii pw Chrystusa Króla i Zwiastowania N.M.P. Uczniowie przybliżyli i przypomnieli wielkiego Polaka, przedstawiając życie i pontyfikat świętego.

R E K L A M A

W przygotowanie słowno-muzycznego apelu zaangażowali się reprezentanci wszystkich trzech etapów edukacji w liceum pod kierownictwem katechetów: Marii Nowińskiej oraz ks. Łukasza Konatowskiego. Oprawę muzyczną zapewniło troje absolwentów liceum.

Podczas apelu, poprzez śpiew piosenek i recytację fragmentów przemówień św. Jana Pawła II, ukazano rolę tego papieża wobec młodzieży jako duszpasterza i świadka, a przede wszystkim ich przyjaciela. Przypomniano o potrzebie walki o najwyższe wartości już od najmłodszych lat. Zabrzmiała między innymi ulubiona pieśń Jana Pawła II „Barka” oraz hymn Światowych Dni Młodzieży, których inicjatorem był właśnie papież - Polak

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A