Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Uczczą ważną dla kraju rocznicę

› Aktualności› Wydarzenia 3 miesiące temu    14.08.2019
Anna Siecla
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. wikimedia.pl

15 sierpnia rawiczanie będą mogli wspólnie upamiętnić 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej i święto Wojska Polskiego.

Obchody przy Pomniku Żołnierza Polskiego rozpoczną się w samo południe. Wtedy nastąpi złożenie wiązanek pod monumentem przez samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych i delegacje. Następnie uczestnicy uroczystości przeniosą się na ul. Grota Roweckiego. Tam przy pomniku upamiętniającym żołnierzy walczących w wojnie polsko-bolszewickiej również zostaną złożone kwiaty.

Z kolei, na godz. 12.30 zaplanowano uroczystości na miejscowym cmentarzu. Przy pomniku Powstańców Wielkopolskich zebrani odmówią modlitwę za spoczywających tam żołnierzy, zostaną złożone kwiaty, przewidziano też część patriotyczno-artystyczną. Wartę honorową przy pomnikach będą pełnić: klasa mundurowa z I Liceum Ogólnokształcącego i harcerze.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ lewy
3 miesiące temu 4
pasterz gremialny się obraził że mszy św. nie chce odprawić w południe za naszą umęczoną ojczyznę a kasa by sie przydala na remont kosciolaczyzby gremialnego opuscila duma czy duch sw.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Snob
3 miesiące temu 3
Liczymy na panią z plecakiem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ B.
3 miesiące temu 2
Rawickie gejzery intelektu atakują. Obchody w tym samym czasie, co obchody centralne w postaci defilady w Katowicach raczej tłumów nie przyciągną. Ludzie raczej będą woleli zasiąść przed telewizorami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Na PiS mam zwis
3 miesiące temu 1
Bo to ten sam sort co przeniósł defiladę s Warszawy do Katowic.