Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Uczniowie z Sów dojadą do szkoły… autobusem

› Aktualności 5 miesięcy temu    8.11.2018
Honorata Dmyterko
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

- Zlikwidowano nam jedyne połączenie autobusowe z Rawiczem - informowali kilka tygodni temu naszą redakcję mieszkańcy Sów. W podobnej sytuacji znalazły się osoby z innych miejscowości, m.in. Sworowa.

R E K L A M A

- Do kwietnia mogliśmy korzystać z autobusu kursującego z Jutrosina do Rawicza. Zatrzymywał się on we wszystkich wspomnianych wioskach. Autobus dowoził, m.in. uczniów do rawickich szkół. Teraz nawet nasze dzieci nie mają jak wrócić do domu - ubolewała jedna z mam. W trudnej sytuacji znaleźli się też starsi mieszkańcy, którzy nie mają własnych samochodów. Zdesperowani napisali pismo, które trafiło do wójta Kazimierza Chudego i starosty Adama Sperzyńskiego. Prosili w nim, by samorządowcy podjęli pilne działania w celu przywrócenia zlikwidowanego połączenia. Ich prośba została wysłuchana.

Lobbing w tej sprawie zapowiedział zarówno wójt, jak i starosta.

- Po otrzymaniu od mieszkańców Sów i Sworowa informacji w sprawie zlikwidowanej linii Jutrosin - Szkaradowo - Zaorle - Sowy - Sworowo - Rawicz wysłaliśmy zapytanie do firmy „Milla” w Lesznie o możliwość przywrócenia przedmiotowej linii. W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że będzie to możliwe w przypadku pokrycia przez samorządy części kosztów utrzymania nierentownego połączenia w kwocie 7.000 zł - wspomina Adam Sperzyński.

W międzyczasie rozwiązanie podpowiedziała przedstawicielka mieszkańców - Edyta Łukaszyk.

- Rozmawiając z rodzicami i osobami postronnymi, doszliśmy do wniosku, że autobus, który obecnie jedzie z Jutrosina o godzinie 6.40 przez Pakosław, po zabraniu młodzieży, mógłby skręcić do Sów, a następnie jechać w kierunku przysiółka Drogi - Sworowo, do Golejewka i dalej do Rawicza. Miałby wtedy do nadrobienia jakieś 6 km, a nie trzeba byłoby uruchamiać dodatkowego kursu. Tym autobusem jechałaby młodzież z Sów, Białegokału i Sworowa - sugerowała mieszkanka Sów. Staroście propozycja się spodobała. Wspólnie z Edytą Łukaszyk i Kazimierzem Chudym udali się na rozmowy do „Milli”. Tam pomysł połączenia kursów zaakceptowano. 12 października strony zostały poinformowane przez Mirosława Krzelowskiego, głównego dyspozytora leszczyńskiej „Milli” o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.

„Z chwilą otrzymania stosownych zezwoleń na wykonanie przewozów regularnych, uruchomione zostanie połączenie Jutrosin - Góreczki Wielkie - Pakosław - Sowy - Sworowo - Golejewko - Rawicz. Autobus z Sów będzie odjeżdżał o godzinie 6.51 w dni nauki szkolnej” - czytamy w piśmie podpisanym przez Mirosława Krzelowskiego.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Uczeń
5 miesięcy temu 3
A ciekawe jak szkaradowo dojedzie do szkoły do Rawicza?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pasazer
5 miesięcy temu 2
W tym autobusie juz w golejewku nie ma gdzie sie usiasc i trzeba stac wiec jak wy wyobrazacie sobie teraz to to ja nie wiem jak miejsc stojacych nawet nie bedzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dziadostwo
5 miesięcy temu 1
rozpierdolic to całe pks i sprywatyzować bo im się nic nie opłaca
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A