Udany start karateków w Środzie Wielkopolskiej

Udany start karateków w Środzie Wielkopolskiej - Zdjęcie główne

Udana inauguracja sezonu. Dziewięciu zawodników Rawickiego Klubu Karate „Surem” brało udział w turnieju Dragon Cup 2020 w Środzie Wielkopolskiej. Wszyscy przywieźli ze sobą medale. Łącznie, wywalczyli aż trzynaście krążków.

Do dwudziestej szóstej edycji Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży Dragon Cup 2020 zgłosiło się 358 licencjonowanych zawodników z 34 klubów karate olimpijskiego WKF. Wśród nich znaleźli się też zawodnicy rawickiego klubu Surem. - Był to pierwszy w tym roku turniej, na którym nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Szczególnie, że kilkoro z nich brało udział w swojej oraz wyższej kategorii wiekowej. Skutecznie rywalizowaliśmy z dużymi klubami, zajmując wysoką lokatę w klasyfikacji generalnej - podkreśla trener Krzysztof Glina.

Ostatecznie, zawodnicy rawickiego Suremu wywalczyli pięć złotych, trzy srebrne i pięć brązowych medali. Drużynowo, zajęli czwartą pozycję.

WYNIKI:

Julian Antonič - brąz kata 10-11 lat, złoto kumite indywidualne 10-11 lat - 35 kg, złoto kumite indywidualne 10-11 lat open
Jan Szeląg - złoto kata indywidualne 8-9 lat, brąz kumite indywidualne 8-9 lat -30 kg
Szymon Kutzmann - złoto kata indywidualne pierwszy krok 10 lat i starsi
Kamil Kutzmann - srebro kata indywidualne pierwszy krok 9 lat
Filip Galer - srebro kumite indywidualne 10-11 lat -40 kg
Maurycy Markowski - brąz kumite indywidualne 12-13 lat -40 kg
Celina Barteczka - brąz umite indywidualne 10-11 lat -35 kg
Natasza Cichoszewska - złoto kumte indywidualne 12-13 lat +45 kg, brąz kumite indywidualne juniorek młodszych +54 kg