Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 ZS Jutrosin
R E K L A M ABolsiusB2
R E K L A M A

Ulica Rolnicza w dwóch etapach. Trwa przetarg

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    5.04.2017
Karol Pospiech
komentarzy 13 ocen 8 / 88%
A A A
 fot. archiwum

Gmina Rawicz ogłosiła przetarg na przebudowę ulicy Rolniczej. Inwestycja my być realizowana w dwóch etapach. Pierwszy ma zostać zakończony do 29 września.

O dofinansowanie zaplanowanych prac - w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 - gmina wystąpiła w ubiegłym roku do urzędu wojewódzkiego. Wniosek samorządu nie został jednak zakwalifikowany do przyznania pieniędzy, ale burmistrz zapowiedział, że droga zostanie wyremontowana etapami.

Przetarg na pierwszą część robót ogłoszono kilka tygodni temu. 

R E K L A M A

Zakres robót obejmuje remont nawierzchni bitumicznej jezdni na odcinku dwukierunkowym (od ul. Sarnowskiej do Bohaterów Westerplatte) oraz na odcinku jednokierunkowym (od ul. Przyjemskiego do ul. Bohaterów Westerplatte). Ponadto w ramach pierwszego odcinka ul. Rolniczej zostanie wybudowany ciąg pieszo-rowerowy oraz 80 miejsc postojowych usytuowanych w poprzek drogi. Na drugim odcinku, po obu stronach jezdni, powstanie również około 80 miejsc postojowych oraz zostanie przebudowany chodnik - wylicza Mateusz Domagała z Centrum Informacyjnego Burmistrza.

Poza tym, wybudowana ma zostać kanalizacja deszczowa. Prace mają być zrealizowane do 29 września.

Drugi etap zakłada przebudowę całego odcinka jednokierunkowego (od ul. Westerplatte do ul. Przyjemskiego) oraz wymianę chodnika na odcinku od ul. Sarnowskiej do ul. Westerplatte.

Termin wykonania drugiego etapu inwestycji ustalony zostanie po wyłonieniu wykonawcy pierwszego etapu - dopowiada Mateusz Domagała.

R E K L A M A
+ 7 głosów: 8 (88%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (14)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 71%  14
Widzę że zabolało. Czyli jesteś w tej elicie, która podjęła decyzję o wycince drzew na Młyńskiej!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Meduza
ponad rok temu ocena: 100%  13
Proszę zostawcie tylko te dzrewa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 67%  12
To co zostało zrobione na ul. Młyńskiej z drzewami to jest bandytyzm. Niech Powiat nie opowiada bajek. To co zniszczyli tego Sperzynski ani jego potomni nie od tworzą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do obserwator
ponad rok temu ocena: 35%  11
Skoro o 21:16 jesteś już mocno "zmęczony" to połóż się spać i nie wypisuj złośliwych bzdur. Niech ci się przyśni, że w miejscu w którym stoi twój dom rosła wspaniała puszcza a "bandyci" ją wycieli abyś mógł tu mieszkać i wypisywać głupoty. Zarówno Polska jak i okolice Rawicza są dobrze zalesione a rozwoju nie mogą hamować złośliwości czy nawiedzenia takich różnych "dziwaków".
~ jan
ponad rok temu ocena: 9%  10
Prawda jest taka, że Rawicz i okolice w końcu wychodzą ze stagnacji, któa trwałą wiele lat. Jeszcze zobaczycie, że Rawicz będzie znowu miejscem do życia dla młodych i starych. Bardzo dobrze się dzieje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ DDD
ponad rok temu ocena: 75%  9
NO SUPER SPRAWA !!! WYTNĄ 30 PIĘKNYCH DRZEW I W ZAMIAN ZROBIĄ 80 PARKINGÓW DLA GRUCHOTÓW. BETON ,SPALINY, PSIE KUPY ,BETON , PSIE SIKU, BETON , SPALINY BETON DZIĘKUJĘ DOWIDZENIA
~ Do Pana Burmistrza
ponad rok temu ocena: 9%  8
zgadza sie podpisuje sie obiema rekoma pod tymi słowami. Są różne zdania na temat Kubika ale widać zmianę w myśleniu o mieście i widać postęp. Uważam że mój głos na Pana Kubika to nie był głos zmarnowany. Pozdrawiam Mieszkańców i Burmistrza
~ Leszek
ponad rok temu ocena: 59%  7
Łańcuch to masz Ty zamiast mózgu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~~~~~
ponad rok temu ocena: 43%  6
Do Nocnego...trzeba było zabrać łańcuch i przykuć się do jakiegoś krzoka albo topoli a nie wypisywać teraz głupoty...!!!! Oczywiście kilka innych drzewek też tam było..Ale skoro ma tam powstać obiekt sportowy to chyba jakoś to przezyjemy...!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SUCHARSKIEGO/ROLNICZA
ponad rok temu ocena: 64%  5
DOMAGAMY SIĘ PLANÓW JAK TA PRZEBUDOWA MA WYGLĄDAĆ ? CZY JEST PLANOWANA JAKAŚ WYCINKA DRZEW ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Nocnego
ponad rok temu ocena: 45%  4
Patrolu - widać ze grałeś w piłke na boisku z drzewami...musiało boleć :0
~ Meduza
ponad rok temu ocena: 36%  3
Jestem ZA!
~ Też źal
ponad rok temu ocena: 45%  2
Patrolu Powiat je wyciął ale chyba musieli
~ Nocny Patrol
ponad rok temu ocena: 53%  1
Oczywiście że tak , bo jak budować nie wycinając drzew , to jest Rawicz tu o zieleń szczególnie drzewa się nie dba , patrz rzeź drzew przy szkole zawodowej . Jak można było nie zostawić choć kilku starych drzew.
R E K L A M A
R E K L A M A