Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Uratowali nieprzytomną kobietę. Zostali odznaczeni

› Aktualności› Wydarzenia 6 miesięcy temu    11.02.2019
Joanna Miśkowiak
komentarzy 6 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. ZK Rawicz

 Podczas uroczystości obchodów Święta Służby Więziennej w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Popowie, wręczono m.in. odznaki „Semper Paratus”.

Wśród wyróżnionych znaleźli się funkcjonariusze Zakładu Karnego w Rawiczu - sierż. Paweł Ptak i st. kpr. Tomasz Suwalski, na co dzień pełniący służbę w Zespole Terenowym Systemu Dozoru Elektronicznego.

W nocy z 17 na 18 października podczas wykonywania czynności służbowych w terenie, jechali drogą między Modzewem, a Sulechowem. Na jezdni zauważyli leżącą kobietę. Okazało się, że była nieprzytomna. Funkcjonariusze udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy i wezwali służby ratownicze. Do czasu ich przyjazdu zabezpieczyli miejsce zdarzenia i prowadzili niezbędne działania w celu ratowania życia i zdrowia kobiety.

Jak wyjaśnia kpt. Ewa Szulc, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Rawiczu - odznaka „Semper Paratus” została ustanowiona w celu wyróżnienia funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej, którzy dokonali czynu świadczącego o odwadze lub męstwie, a w szczególności mającego na celu ratowanie życia lub zdrowia ludzkiego.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Redakcja

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pro
6 miesięcy temu 6
BRAWO PANOWIE !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ max
6 miesięcy temu ocena: 43%  5
czysty fuks i lans...... znam to podejscie ........... kto ma dostac odznake jest załozone z góry .......niekiedy za nic . ci ktozi wielokrotnie zasłuzyli nigdy nie dostana tak to działa...........
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ takie życie
6 miesięcy temu 4
max malkontent
~ Ja po prostu ja ...
6 miesięcy temu ocena: 100%  3
Kurna ,a co ma wzorowa obywatelska postawa do lamp?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ illuminati
6 miesięcy temu ocena: 20%  2
pytanie do eksperta - na osiedlach wymienili oprawy na led. Oprawy są okrągłe, więc logicznie rzecz biorąc powinny świecić dookolnie, a świecą w długim wąskim pasie. Pytanie: ten typ tak ma, czy źle podłączone?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Skazany
6 miesięcy temu ocena: 20%  1
Ziobro niedługo będzie przy korycie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji