Urodzinowy prezent dla prezesa Ruchu. Odpadli: Pelikan i Sarnowianka [FOTO]

Urodzinowy prezent dla prezesa Ruchu. Odpadli: Pelikan i Sarnowianka [FOTO] - Zdjęcie główne

Dziewiąta seria rzutów karnych przyniosła rozstrzygnięcie w meczu I Rundy Totolotek Pucharu Polski w strefie Leszno pomiędzy Pelikanem Dębno Polskie a Ruchem Bojanowo. Po 90. minutach gry widniał remis 2:2.

Wczorajszy mecz dostarczył zgromadzonym na stadionie w Dębnie Polskim wielu emocji. Gra była twarda, a piłkarze nie odstawiali nóg. Sędzia główny często karał zawodników żółtymi, a także dwukrotnie czerwonymi kartkami.

Po kilkunastu minutach spotkania przyjezdni prowadzili po strzale Marka Lutowicza. Tuż przed przerwą wyrównali gospodarze. Zdobywcą bramki był Arkadiusz Wąchała. W drugiej połowie Pelikan, po zamieszkaniu w polu karnym gościu, wyszedł na prowadzenie za sprawą Patryka Juskowiaka. Goście nie pozostali dłużni. Pięknym lobem z kilkudziesięciu metrów spod linii autowej popisał się ponownie Marek Lutowicz. Do końca spotkania rezultat się już nie zmienił.

By wyłonić zwycięzcę, niezbędne było rozegranie rzutów karnych. Do ósmej serii piłkarze obu drużyn pomylili się trzykrotnie. Ostateczne rozstrzygnięcie przyniosła dziewiąta kolejka. W niej brylował bramkarz Patryk Kreczmer. Najpierw obronił strzał zawodnika Pelikana, a następnie skutecznie egzekwował jedenastkę. Po chwili bramkarz Ruchu wpadł w objęcia kolegów z zespołu. Wynik rzutów karnych: 5:6.

Jak przyznał po spotkaniu prezes Ruchu Wiesław Ceglarek, był to doskonały prezent na jego urodziny. Obchodził je bowiem wczoraj.

Bojanowianie awansowali do drugiej rundy pucharu. W niej zmierzą się z GKS-em Włoszakowice.

Wczoraj również grała Sarnowianka. Ekipa ze Stadionu Leśnego udała się do Chwałkowa na mecz z miejscowym Sokołem. Po 90. minutach spotkania było 1:1. Rzuty karne lepiej wykonywali gospodarze. Wygrali w nich 4:2.
Zdjęcia z meczu można zobaczyć TUTAJ.

Awdaniec Pakosław swoje spotkanie w ramach I Rundy Totolotek Pucharu Polski rozegra we wtorek (3 września) z Wisłą Borek Wielkopolski. Początek meczu o 17.30. Z kolei Sparta Miejska Górka uda się na wyjazd do Leszna. Gospodarzami środowego spotkania (4 września) będą juniorzy miejscowej Stainer Polonii.