Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABolsiusB2
R E K L A M A

Ustawa nie pomogła. Śmieci i tak lądują w rowach

› Aktualności 11 miesięcy temu    16.05.2017
Redakcja
komentarzy 10 ocen 5 / 80%
A A A
śmieci przy drodze technicznej przy S-5 w okolicy Kątówśmieci przy drodze technicznej przy S-5 w okolicy Kątów fot. internautka

Złudne były nadzieje, że tzw. ustawa śmieciowa wyeliminuje zwyczaj wywożenia śmieci do lasu czy na łąki. Okazuje się, że to nie kwestia systemu, lecz kultury.

R E K L A M A

Ustawa zobligowała każdego właściciela nieruchomości do płacenia za wywóz odpadów. Pomimo to śmieci nadal lądują w lasach, rowach, na łąkach i w krzakach.

Przysyłacie nam wiele zdjęć "dzikich wysypisk". Ostatnio jedna z Czytelniczek zrobiła serię fotografii śmietniska, które ktoś urządził na poboczu drogi technicznej przy S-5 w okolicy Kątów. Na zdjęciach widać typowe odpady poremontowe, których ktoś chciał się w ten sposób pozbyć.

Odpadów poremontowych - do 100 kg na mieszkańca rocznie - można się pozbyć całkowicie za darmo dostarczając je na Stację Przeładunkową Odpadów Komunalnych - przypomina Dariusz Domaniecki, inspektor Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz.

Sprawa tego konkretnego składowiska została zgłoszona policji. - Prowadzimy postępowanie pod kątem art. 145 Kodeksu Wykroczeń, który dotyczy zanieczyszczania miejsc publicznych - potwierdza asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy rawickiej komendy policji.

Art.145 Kodeksu Wykroczeń: Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec,
podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

R E K L A M A
+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (10)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ obywatel
  11 miesięcy temu ocena: 100%  10
  Jakiś czas temu zadzwoniłem do kilku kierowników dyrektorów którzy zajmują się zawodowo wywozem śmieci.Sprawa dotyczyła wydawało by się absurdu ,do kubła ze śmieciami dołożyłem czarny worek ze śmieciami i panowie obsługujący śmieciarkę nie zabrali w/w worka.Usłyszałem od naczelnego wodza z Leszna po dłuższej rozmowie ,gdyby brali wszystkie dodatkowe worki toby nie mieli oszczędności.Jakich pytam wódz mi odpowiada że wciągu roku jest mniej śmieci o kilkadziesiąt ton do wywózki.Jeżeli w taki sposób podchodzi się do sprawy ,to ludzie zamiast się użerać z jakimś ważnym filozofem ,robią to co robią i tu jest pies pogrzebany drodzy Państwo.Na marginesie bym był ciekawy jakiej wysokości biorą pensie ci wygadani przełożeni śmieciarki.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jednorenki bandyta
  11 miesięcy temu ocena: 75%  9
  Mam pomysł płacić 10 zł na mieszkańca , ale za wyjątkiem dzieci. Segregować tylko odpady na suche i mokre a reszte załatwią sortownie. A gabaryty 2x w roku to śmiech na sali. Obudź sie Polsko
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Szarlotka
  11 miesięcy temu ocena: 67%  8
  Jesteś moim idolem.
  ~ Konduktor
  11 miesięcy temu ocena: 22%  7
  Jak stać ich na remont, czy budowę, a nie stać na wywóz gruzu? Jak będę widział, że ktoś wyrzuca śmieci lesie to p....e.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ marcin
  11 miesięcy temu ocena: 92%  6
  bo opłaty są za drogie, kubły za małe a i tak wszystkiego nie można wywozić
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  ~ Sławomir
  11 miesięcy temu ocena: 94%  5
  Po pierwsze wywóz śmieci jest za drogi, nie biorą wszystkiego. Odpady poremontowe są bardzo ciężkie więc co to jest 100kg na rok od osoby, tym bardziej, że remont łazienki nie przeprowadza się co 2 lata. Gabaryty biorą 2 razy w roku - to za mało. Zalega mi to w garażu bo nie mam czym zawieźć np: zniszczonej wersalki.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mieszkaniec
  11 miesięcy temu ocena: 83%  4
  co z tego, że płacą wszyscy jak odpadów budowlanych nie wolno wyrzucać, trawy nie wolno, i pewnie sporo innych rzeczy też nie wolno.... jak ktoś ma jechać do sarnowy z tym czego mu nie wolno wyrzucić do śmietnika to woli wyrzucić do najbliższego rowu. Wystarczy zmienić ustawę tak żeby z posesji odbierane były wszystkie odpady i po problemie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mery
  11 miesięcy temu ocena: 91%  3
  Wspaniały pomysł PO mam niemam smieci płacić musze czy to pół kosza czy na dnie a to co segreguje to czysty biznes wszystko można sprzedać plastik szkło itp taki pomysł ponstwa prawa pozdrawiam
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ raw
  11 miesięcy temu ocena: 93%  2
  wcale się nie dziwie że śmieci w dalszym ciągu lądują w rowach itp. do kosza nie idzie nic więcej włożyć, trawę trzeba zawozić do pszoków - ja się pytam z jakiej racji, a przede wszystkim czym mam to zawieś?? hulajnogą!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Żerzóh wielkanocny
  11 miesięcy temu ocena: 96%  1
  Jak było do przewidzenia, po wprowadzeniu ustawy śmieciowej jest znacznie gorzej niż było przedtem. Liczba dzikich wysypisk WZROSŁA, a te nieszczęsne Lemingi (jak to ćwierćinteligenci) liczyły na to, że będzie odwrotnie: https://www.nik.gov.pl/aktualn...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A