Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Uwaga na e-maile o rozliczeniu. Mogą zawierać wirusa

› Aktualności 11 miesięcy temu    17.07.2017
komentarzy 1 ocen 2 / 50%
A A A

Najnowszy chwyt cyberprzestępców polega na rozsyłaniu do internautów e-maili z rzekomym rozliczeniem. Jako nadawcy tych wiadomości widnieją najczęściej prawdziwe osoby. Po ich otwarciu uaktywnia się skrypt, który instaluje na urządzeniu złośliwe oprogramowanie.

Temat takiej wiadomości zawiera informację o rozliczeniu z nazwą miesiąca. W jej treści, rzekomy nadawca informuje o tym, że wystawił elektroniczną fakturę, którą przesyła w załączniku (plik .xls) i prosi o weryfikację danych kontrahenta. W przypadku otworzenia załącznika, na naszym komputerze zostanie zainstalowane złośliwe oprogramowanie, dzięki któremu internetowi oszuści otrzymają dostęp do naszych danych.

Wiadomości e-mailowe podpisane są imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu (rozpoczyna się na: 508-10). Jak podaje serwis Niebezpiecznik.pl, dane rzekomego nadawcy, są wybierane losowo. Podobnie jak numer telefonu, mogą należeć do faktycznie istniejącej osoby. Często zdarza się, że odbiorcy takich e-maili zaniepokojeni ich treścią, kontaktują się z rzekomym nadawcą. Osoba, która odbierze telefon oczywiście nic nie wie o e-mailu.(WS)

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ IRMINA33
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
CO ZROBIĆ W TAKIEJ SYTUCJI GDY OTWORZYO SIĘ JUŻ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A