Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Rawbud

Uwaga na fałszywe e-maile z wezwaniem do zapłaty VAT

› Aktualności 2 miesiące temu    15.08.2019
Karol Pospiech
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum portalu

Pocztą elektroniczną rozsyłane są fałszywe wiadomości, których autor podszywa się pod Krajową Administrację Skarbową (KAS). Urzędy skarbowe nie wysyłają e-maili z wezwaniem do zapłaty zaległego podatku. Podane w takiej korespondencji numery rachunków bankowych nie należą do urzędów skarbowych.

Do Krajowej Administracji Skarbowej docierają sygnały o podejrzanych wiadomościach e-mail, w których nadawca przesyła wezwanie do uiszczenia zaległego podatku VAT wraz z numerem konta, na które należy wpłacić należności. Tego typu wiadomości są fałszywe i nie zostały wysłane z serwerów Krajowej Administracji Skarbowej.

Otwieranie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach, jak również wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem i przekazanie naszych danych nieuprawnionym osobom.

„Apelujemy o nieotwieranie linków i załączników z e-maili od nieznanych nadawców, a także nieodpowiadanie na takie wiadomości” - przestrzega w komunikacie Krajowa Administracja Skarbowa.

Poniżej przykład e-maila (pisownia oryginalna):

Podatek Vat

Witam, przesyłamy wezwanie do uiszczenia zaległego podatku VAT pod grozba kary wynoszacej od 5 tys. do 500 tys. zł okres na wpłacenie zaleglosci wynosi 7 dni roboczych od dnia dzisiejszego Rachunek, na kt?ry nalezy wpłacie nalezny podatek to PKO BP 20 1020 1332 0000 1502 0633 5436 z tytułem zaległy podatek VAT.

Pozdrawiam, Ewelina Kowal
Tel. 48 795 223 162

+48 85 652 4110

www.KrajowaAdmlnlstracjaSkarbowa.pl www.kas@mail.pl

Podatek VAT.POF.js

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bibi
2 miesiące temu 1
Po numerze konta niech dojdą kto to jest i po sprawie. Bez pokazania dowodu konta nie założymy w banku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji