Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Uwaga na telefony z Wyspy Wniebowstąpienia. Jeśli oddzwonisz, słono zapłacisz

› Aktualności› Wydarzenia 6 miesięcy temu    3.02.2019
Dawid Bela
komentarzy 8 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. fotolia.pl/internautka

W środku nocy rozbrzmiał telefon mieszkanki powiatu rawickiego. Nie zdążyła odebrać i, na szczęście, nie oddzwoniła. Połączyłaby się bowiem z Wyspą Wniebowstąpienia na Oceanie Atlantyckim.

Kobieta skontaktowała się z redakcją. Nie odebrałam, ale sprawdziłam na internecie, co to może być i jak zobaczyłam, że naciągają ludzi na takie duże pieniądze, wolałam napisać do was, bo szkoda żeby ludzie dali się naciągnąć na takie koszty - ostrzega internautka.

Numer kierunkowy Wyspy Wniebowstąpienia (+247) lub Republiki Konga (+243) można pomylić z numerem z Płocka (24). Z kolei telefon z Wybrzeża Kości Słoniowej (+225) wygląda podobnie do telefonu z Warszawy (22). W sierpniu minionego roku firma Orange ostrzegała przed odbieraniem połączeń z Republiki Środkowoafrykańskiej. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Na czym polega mechanizm działania? - Metoda oszukiwania abonentów (najczęściej sieci telefonii komórkowych) polega na wykorzystywaniu ich  skłonności do oddzwaniania na nieodebrane połączenia. Tzw. „głuche telefony” pojawiają się najczęściej w godzinach wieczornych lub nocnych i trwają bardzo krótko. Oszuści liczą na to, że użytkownik danego numeru oddzwoni z samego rana, generując wysoką opłatę - czytamy na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej. 

Jeżeli jednak ktoś oddzwoni do kraju afrykańskiego, po chwili użytkownik może ułyszeć sygnał rozłączenia. Warto pamiętać, że dopóki samemu nie naciśnie się symbolu czerwonej słuchawki, połączenie jest kontynuowane, a operator naliczy wysokie opłaty. W sieci znajdziemy przykłady, że niektórzy musieli uiścić nawet 1.700 złotych.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej zwraca uwagę i przestrzega: - Jeżeli nie spodziewasz się telefonu z zagranicy, a wyświetlony na twoim telefonie numer jest zadziwiająco długi lub nie kojarzysz międzynarodowego numeru kierunkowego: zachowaj ostrożność! Oddzwaniaj z głową!

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Krwawypaczek
miesiąc temu ocena: 100%  8
Dzisiaj do mnie z wyspy Wniebowstapienia zadzwonili i pomyślałem ze to jakaś sekta dlatego nie oddzwonilem a sprawdziłem tu o co chodzi dzięki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ben
6 miesięcy temu ocena: 100%  7
Dzisiaj w Play-u pojawił się ten numer.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JOHN RAMBO
6 miesięcy temu ocena: 100%  6
Firmy juz same powinny blokować takie numer
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ☺☺☺☺
6 miesięcy temu ocena: 100%  5
skąd ściągną pieniądze jeśli mam 2zl na koncie a się do nich dodzwonie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ @@@@
6 miesięcy temu ocena: 0%  4
a jeśli ktoś ma nr na kartę to nie dzwonią Czy można se konto wyminusowac? ktoś wie ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zxcvb
6 miesięcy temu ocena: 0%  3
Numer jest zarejestrowany, to komornik przyjdzie
~ lol
6 miesięcy temu ocena: 43%  2
Temat sensacja. Szkoda, że jak pisałem do was maila, że platforma zgłaszania "daj znać" na waszej stronie i że koło Leśnej na skrzyżowaniu panuje chaos ze znakami i liniami ustąp pierwszeństwa nikt nie raczył nawet odpisać....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lol
6 miesięcy temu ocena: 50%  1
platforma zgłaszania "daj znać" na waszej stronie nie działa*