W czołówce „status quo”

W czołówce „status quo” - Zdjęcie główne

Przerwana została świetna seria Pelikana, który zdobywał komplet punktów w sześciu ostatnich meczach. Dzięki temu przerwana została także inna seria - niemoc Sarnowianki w meczach derbowych w tej rundzie. Na 25. serię gier podopieczni Wendzonki udali się do Dębna Polskiego w nieco okrojonym składzie. - Zabrakło Piotra i Arka Wojtyczków, Pawła Domagały czy Konrada Olejnickiego - wyliczał prezes Sarnowianki Sławomir Górniak. - Moi chłopcy byli przed tym meczem mocno zmotywowani, obawiam się że może nawet zbyt mocno - stwierdził z kolei trener Pelikana Łukasz Bojdo.

Od pierwszego gwizdka było widać zacięcie w obu ekipach. Pelikan chciał kontynuować zwycięską passę, ale Sarnowianka od razu pokazała, że chce w tym meczu dominować. - Na samym początku świetną okazję do zdobycia gola miał Alan Nowicki, ale niestety nie wpadło - tłumaczył prezes Górniak. Pierwszego gola zobaczyliśmy w 24. minucie, a wynik tego meczu otworzył Jakub Janowski. Pomocnik Sarnowianki „ukłuł” Pelikana po raz drugi w 28. minucie. Jak się później okazało, było to trafienie ustalające wynik tego derbowego pojedynku. Sarnowianie zwyciężyli 0:2 i tym samym nadal pozostają na drugim miejscu w tabeli, tracąc do Korony 2 punkty. Drużyna z Wilkowic w przedostatniej kolejce zdobyła komplet punktów nie wychodząc na plac gry, ponieważ LUKS Stare Bojanowo na ten mecz nie dojechał. - Oczywiście gratuluję Sarnowiance zwycięstwa. Byli tego dnia lepsi i zasłużenie wygrali. Wydaje mi się, że my ten mecz przegraliśmy w głowach. Chłopaki chcieli za bardzo i nie wyszło - mówił trener Pelikana Łukasz Bojdo. - Popełniliśmy dziś błędy i słono za nie zapłaciliśmy, a dodatkowo zabrakło nam też szczęścia - dodał. Następny mecz Pelikan rozegra na wyjeździe. W ramach ostatniej kolejki w następnym meczu derbowym zmierzy się z Ruchem Bojanowo. Pierwszy gwizdek w niedzielę o 15.00. Sarnowianka z kolei sezon zakończy na własnym obiekcie. Również w niedzielę od 15.00 gościć będzie Lwa Pogorzela.

Pelikan Dębno Polskie - Sarnowianka Sarnowa 0:2 (0:2)

0:1 - Jakub Janowski (24'), 0:2 - Jakub Janowski (28')

Pelikan: Paweł Niedbała - Bartosz Chociaj, Tomasz Ekstedt (70'Damian Drewniak), Andrzej Niedźwiedzki, Rafał Drewniak, Andrzej Nowak (73'Kacper Szczęsny), Marek Bagiński, Patryk Juskowiak, Wojciech Niedźwiedzki, Bartłomiej Guzy, Adrian Kaiser (75'Bartosz Hyżorek (80'Szymon Juskowski))

Sarnowianka: Adrian Tomaszewski - Paweł Bernadek, Krystian Murawa, Dawid Kozłowski, Amadeusz Izydorczak, Jakub Siecla (85'Adam Pawlak), Jakub Janowski, Łukasz Szczepański, Adrian Kociemba, Alan Nowicki (71'Dawid Kramarczyk), Michał Paszkowiak (88'Patryk Kramarczyk)