Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

W gminie Rawicz trwa wymiana lamp na LED-owe

› Aktualności› Samorząd 5 miesięcy temu    12.01.2019
Anna Siecla
komentarzy 11 ocen 1 / 100%
A A A

W najbliższych miesiącach zostanie wymienionych około tysiąc lamp.

Spółka ENEA S.A. za blisko 4 mln złotych montuje nowe lampy LED-owe na terenie całej gminy. Termin wykonania prac upływa z początkiem czerwca, ale jak zaznacza burmistrz, powinny zostać zakończone najpóźniej do kwietnia.
Lampy są wymieniane ze względu na oszczędności.- Czekam na pierwszy rachunek za energię, wtedy będziemy mieć porównanie i zobaczymy, jak to wygląda w złotówkach - mówi Grzegorz Kubik. Za wymianę płaci ENEA. - Rozliczanie następuje w ten sposób, że różnica między zużyciem po wymianie jest zapłatą za inwestycję - wyjaśnia Kubik. Spłata ma nastąpić w ciągu kilku lat.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (14)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Sto lat, sto lat...
5 miesięcy temu ocena: 100%  14
Wydatek zwróci się..... Za 100 lat
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tak na chłopski rozum
5 miesięcy temu ocena: 100%  13
Jak to jest, lampy należą do Enei, a za wymianę płaci gmina. Do tego za utrzymanie i prąd też płaci gmina. Wniosek nasuwa się sam, Enea wali gminę po rogach. Nie wiem co w tym wpisie jest nie tak że go usunęliście.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piotr
5 miesięcy temu ocena: 100%  12
A dla czego te dwie lampy na Poniatowskiego od strony domu kultury nie zostały założone a reszta tak? Z czego ta jedna jeszcze co pochwie gaśnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elektryk
5 miesięcy temu ocena: 96%  11
Dla RTM Kubik mówi co innego, dla Rawicz24 też opowiada inną bajkę. To w końcu niech ktoś powie prawdę, jak to jest rzeczywiście, kto za co i ile płaci. I w końcu czyja to zasługa że te lampy są wymieniane. Pamiętamy dobrze jak Pawłowski walczył z Eneą bo chciała na gminie zarabiać, oferując droższy prąd, a tu taka współpraca? Dziwnie to brzmi będziemy spłacać różnicą pomiędzy obecnym zużyciem, a tym po wymianie. Czyli będziemy płacić dalej tyle samo, mimo mniejszego zużycia. Mądra inwestycja tej Enei. Oni zaoszczędzą, a my im za to zapłacimy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krata
5 miesięcy temu ocena: 29%  10
Znowu super zmiana na plus,od razu widać różnicę .Zachwycam się Rawiczem na nowo.Brawo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do "szkoda,że "itd
4 miesiące temu 9
Czy to jest ta wasza mowa miłości. Uwielbiasz hejtować A mnie jest brak Grażynki w radzie gminy jej naprawdę zależało na tym mieście
~ Szkoda że mózgów wam nie wymieni
5 miesięcy temu ocena: 100%  8
Grażynka czy bonkowa?
~ Ockniesz się jak przyjdzie kredyty spłacać
5 miesięcy temu ocena: 65%  7
Tylko nie posikaj się z tego zachwytu
~ Jaa
5 miesięcy temu ocena: 58%  6
Jeżdżę codziennie do szymanowa i wydaje mi się że stare więcej oswietlaly @roge nowe słabo oświetlają chodnik od strony urzędu pracy natomiast po drugiej stronie ulicy jest jak za dnia może to kwestia ustawienia lamp ?? A rachunki wiadomo że gmina zaoszczędzi :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pola
5 miesięcy temu ocena: 67%  5
Dobrze,że zostają wymieniane,ładniejsze,lepiej świeca,a na pewno rachunki będą mniejsze jak są ledowe i wydatek się zwróci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ blabla
5 miesięcy temu ocena: 17%  4
wernix ale z Ciebie pierdoła
~ wernix
5 miesięcy temu ocena: 60%  3
no właśnie nie świecą lepiej, dają dużo mniej światła niż poprzednie lampy, ich zasięg jest o jakąś połowę mniejszy, co nie zmienia faktu, że gmina powinna przechodzić na bardziej energooszczędne rozwiązania. przecież muszą mieć pieniądze na inne głupoty. np. budowa a potem przebudowa (bo ktoś nie pomyślał od razu, że będzie za wąsko) zejścia z plant koło czerwonego kościoła