Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

W internecie możesz sprawdzić swoje punkty karne

› Aktualności 4 miesiące temu    22.04.2019
Weronika Skrzypczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum portalu

Wielu z nas ma „na koncie” punkty za wykroczenia drogowe. Teraz ich ilość możemy sprawdzić nie ruszając się z domu. Jak? 

Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, liczbę punktów karnych możemy sprawdzić dzięki systemowi CEPiK 2.0, który umożliwia, m.in. dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego.

Jedyne czego potrzebujesz to Profil Zaufany, który możesz założyć na dwa sposoby: poprzez bankowość internetową lub w Punkcie Potwierdzającym. O wszystkich szczegółach przeczytasz na stronie www.pz.gov.pl.

To bardzo ważny punkt, bo dzięki zalogowaniu się na platformę, mamy pewność, że ilości punktów karnych za nasze drogowe wybryki nie zobaczy nikt, poza nami. 

W dwóch krokach

Jeśli posiadasz już Profil Zaufany, sprawa jest prosta. Wystarczy, że wejdziesz na stronę www.obywatel.gov.pl. To tam znajdź sekcję „Kierowcy i pojazdy” i kliknij „Sprawdź swoje punkty karne”.

Następnie, system przeniesie cię na stronę PZ, gdzie będziesz poproszony o zalogowanie na swoje konto. Tuż po nim, na ekranie wyświetli się informacja o „zdobytych” przez ciebie punktach karnych. Co ważne, plik w formacie PDF możesz pobrać i wydrukować.

Krok po kroku
1. krok - Wejdź na stronę www.obywatel.gov.pl. Znajdź sekcję „Kierowcy i pojazdy” i kliknij „Sprawdź swoje punkty karne”.
2. krok - System przeniesie cię na stronę Profilu Zaufanego. Zaloguj się na swoje konto. Po zalogowaniu informacja o punktach karnych pojawi się na ekranie.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!