Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Idealia
R E K L A M A

W jajach z trzech polskich ferm wykryto środek owadobójczy

› Aktualności 10 miesięcy temu    8.09.2017
Redakcja
komentarzy 7 ocen 4 / 25%
A A A
 fot. fotolia.com

Jak czytamy w komunikacie Głównego Inspektora Sanitarnego w próbkach jaj z trzech polskich ferm stwierdzono przekroczenie poziomu dopuszczalnego substancji zakazanej - fipronilu.

Jak podaje GIS, producentem jaj były: firma TOP-JAJ z Bieżunia, Fermy Drobiu Woźniak Rawicz i firma handlowa Farmio SA, dla której jaja zostały wyprodukowane.

Państwowa Inspekcja Sanitarna nakazała wycofanie tych partii jaj, która może jeszcze znajdować się w obrocie.
- W związku z tym, że poziomy zbadane próbkach jaj są niższe niż 0,72 mg/kg, nie należy spodziewać się wystąpienia negatywnych skutków dla zdrowia konsumenta - czytamy w komunikacie.

Fermy Drobiu Woźniak opublikowały na swojej stronie internetowej oświadczenie:
"Fermy Drobiu Woźniak oświadczają, że na rynku polskim nie ma jaj z fermy WNI 30051328 K3 należącej do Spółki. W trosce o bezpieczeństwo konsumentów podjęła natychmiastową decyzję o przeprowadzeniu dochodzenia mającego w trybie pilnym wyjaśnić sprawę obecności fipronilu w jajach przebadanych przez Sanepid. Spółka jest w ciągłym kontakcie ze wszystkimi partnerami handlowymi, z przedstawicielami wszystkich koniecznych w branży spożywczej służb oraz z organami weterynaryjnymi. Ponadto oświadcza, że nie stosowała i nie stosuje środków zawierających w swoim składzie fipronil."

Co to jest fipronil?
Fipronil jest środkiem zwalczającym wszy, kleszcze i roztocza i może być używany w Unii Europejskiej w hodowli zwierząt domowych, ale nie w produkcji żywności. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) klasyfikuje go jako substancję "umiarkowanie toksyczną" w przypadku spożycia znacznych ilości; może być szkodliwy dla nerek, wątroby i tarczycy.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 4 (25%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kogut
10 miesięcy temu ocena: 50%  7
Farmio farmio czym te kury karmią.., fipronilem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PRECZ Z KOMUNĄ
10 miesięcy temu ocena: 83%  6
WĘGIEL KOSZTUJE PONAD 1000 PLN !!! RAK NAS SPÓŁKI WĘGLOWE OKRADAJĄ !!! KOPALNIA MA 200 ZA TONĘ A KTO MA NAM KRADNIE TO 800 ??? SPÓŁKI CZYLI SOLIDANIŚCIUCHY ZE ZWIĄZKÓW !!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Promyk
10 miesięcy temu ocena: 67%  5
Skoro substancja ta jest zakazana to czemu jej tam używali? Koszty naszym zdrowiem? Takie coś chyba podpada pod prokuratora.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zosia
10 miesięcy temu ocena: 67%  4
cos na wozniaka chyba się uwzieli bo wcześniej salmonella teraz znowu a przecież wszędzie tak jest chodzi o to żeby jak najwięcej zarobić a człowiek się nie liczy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Farmer
10 miesięcy temu ocena: 75%  3
I dalej kupujcie jajka ściółkowe ze sklepów i myślcie że sa lepsze od normalnych naiwniaki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Farmer 2
10 miesięcy temu ocena: 80%  2
Wiem coś o tym.. XD jajko co powinno mieć 3PL było wklepywane 2PL
~ Janek nie chudy....
10 miesięcy temu ocena: 85%  1
Uczepili sie tych jajek ostatnio.....ludzie zobaczcie ile innych toksycznych substancji jemy pijemy oddychamy dookola wszedzie pełno chemii która karmią nas wielkie korporacje....nawet malutkie firmy kombinują jak zrobić tanio......człowiek jak świnia wszystko zje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A