Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

W jakim mieście zapłacisz najdroższe OC?

› Motoryzacja ponad rok temu    22.03.2017
Artykuł gościnny
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotolia.pl

Cena polisy OC zależy od miejsca zamieszkania. Zasada jest bardzo prosta. Im większe miasto, tym wyższa cena ubezpieczenia. Dlaczego tak się dzieje? W dużych miastach zdecydowanie łatwiej o stłuczkę czy kolizję. Poruszając się codziennie po ruchliwych drogach kierowcy znacznie częściej narażeni są na niebezpieczeństwo. Tak więc miejsce zamieszkania to bardzo ważny dla towarzystw wskaźnik ryzyka ubezpieczeniowego. Mieszkańcom małych miasteczek ubezpieczyciele mogą zaproponować atrakcyjniejsze ceny polis OC, gdyż ryzyko wypadku, kolizji czy stłuczki spada, kiedy właściciele aut poruszają się po mniej uczęszczanych drogach.

 

R E K L A M A

Najdrożej we Wrocławiu

Doświadczeni agenci ubezpieczeniowi pół żartem, pół serio mówią - Powiedz mi, gdzie mieszkasz, a powiem Ci, ile zapłacisz za polisę OC. Można też to hasło odwrócić - Powiedz mi, ile płacisz za polisę OC, a powiem Ci, gdzie mieszkasz.

Według porównywarki OC Rankomat.pl najwięcej za polisę OC zapłacą mieszkańcy Wrocławia (badanie przeprowadzone zostało w dziesięciu największych miastach w Polsce. Wrocławianie płacili w styczniu 2017 aż o 44% drożej niż kierowcy w innych miastach. Słono płacili również użytkownicy aut w Warszawie, Gdańsku („lider” ubiegłorocznego zestawienia) oraz Poznaniu.

Największe różnice na Mazowszu

Porównywarka sprawdziła także jak kształtowała się wysokość cen polis OC w najmniejszych miejscowościach oraz o ile taniej jest w nich w stosunku do stolic województw. Niespodzianką nie jest, że największą różnicę zanotowano na Mazowszu. Mieszkańcy Wyśmierzyc (powiat białobrzeski) - najmniejszego miasta w Polsce - płacili o prawie 50 procent mniej (dokładnie 49%) niż kierowcy w Warszawie. Zbliżoną dysproporcją może „poszczycić się” Dolny Śląsk. Użytkownicy aut we Wleniu - najmniejszym dolnośląskim miasteczku - nabywali polisę OC o 42 procent taniej niż we Wrocławiu.

W pozostałych województwach z czołówki rankingu różnice były mniejsze, ale i tak odczuwalne. Np. mieszkańcy Dobrej (najmniejsze miasteczko w Wielkopolsce, położone w powiecie tureckim) płacili o 20 procent mniej niż poznaniacy.

Znajdź najlepszą ofertę

Podsumowując. Kierowcy z małych miejscowości mają szansę na sporo tańszą polisę OC. Jeśli chcesz jednak mieszkać w wielkim mieście (co ma oczywiście sporo wymiernych korzyści), musisz liczyć się z większym drenażem portfela. Nie warto jednak od razu się przeprowadzać. Lepszym rozwiązaniem jest wyszukanie tańszej, dostępnej polisy OC. To zadanie ułatwia specjalny kalkulator - Porównywarka OC Rankomat.pl, która analizuje oferty jedenastu towarzystw ubezpieczeniowych. W końcu wielkość miejsca zamieszkania to tylko jeden z wielu czynników wpływających na cenę polisy.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A