Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

W Konarach dziękowali za żniwa [FOTO]

› Aktualności 3 miesiące temu    12.08.2019
Anna Siecla
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Anna Siecla

Miejska Górka. Przystrojone posesje, uroczysty korowód - w ubiegłą sobotę nietrudno było zgadnąć, że mieszkańcy największej wioski w gminie świętują z okazji zakończenia żniw.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w miejscowym kościele pw. św. Michała Archanioła. Przewodził jej proboszcz, ks. Hieronim Murawa. Następnie wszyscy przeszli w barwnym korowodzie na plac przy centrum kultury.

- Pierwszy raz mam zaszczyt powitać wszystkich na Święcie Plonów w Konarach - mówił Andrzej Antkowiak, od tego roku pełniący funkcję sołtysa. - Rolnictwo to ciężki zawód skazany zawsze na działania pogodowe. Tegoroczna susza poczyniła bardzo dużo szkód, jednak zbiory nie były aż takie najgorsze i wszystkim rolnikom w naszej wiosce udało się na czas zebrać plony - dodał. Wieńce dożynkowe odebrali: Joanna i Tomasz Kudakowie i Małgorzata i Roman Glurowie, natomiast dożynkowe bukiety powędrowały do sołtysa i proboszcza.

Ponadto, wśród zaproszonych gości znaleźli się: burmistrz Karol Skrzypczak z małżonką, sołtys senior Andrzej Szczurny oraz sołtyski Teresa Skrzypczak (Piaski) i Monika Szydłowska (Topólka). Tradycyjne przyśpiewki wykonywał działający w wiosce chór „Halina”, a w części artystycznej wystąpiły dzieci z przedszkola. Wśród atrakcji dla najmłodszych znalazły się: dmuchany zamek i basen z piłeczkami, stoiska z watą cukrową, popcornem i innymi smakołykami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Yyy
  3 miesiące temu 2
  Jak już to Małgorzata i RAFAŁ Glurowie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xxx
  3 miesiące temu ocena: 100%  1
  Kawał dobrej roboty...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji