Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

W Miejskiej Górce wrzucali do wody wianki [FOTO]

› Aktualności› Wydarzenia 9 miesięcy temu    22.06.2018
Anna Siecla
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. Anna Siecla

Setki osób z całego powiatu rawickiego i okolicznych powiatów wzięły dziś udział w tradycyjnym puszczaniu wianków na wodę.

Organizacją tego cieszącego się popularnością wydarzenia zajęły się: Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej i Klub Seniora. Tegoroczne „Wianki” rozpoczął uroczysty pochód głównymi ulicami miasta. Uczestnicy przy akompaniamencie miejscowej Orkiestry Dętej przeszli nad Balaton, gdzie wrzucili do wody uplecione na tę okazję wianki.

R E K L A M A

Plany organizatorom i biesiadnikom próbowała krzyżować pogoda, ale ci nie przestraszyli się deszczu i zostali nad Balatonem, by obejrzeć występy artystyczne m.in. dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej oraz poczęstować się różnymi przysmakami.

„Wianki” to nie jedyny dawny obrzęd kultywowany w gminie. Organizuje się tu także „darcie pierza”, festiwal wieprzowiny czy „wiezienie Smolorza”.

Więcej w najbliższym wydaniu "Życia".

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ pajączek
  8 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Pani redaktor, jakie setki??????? z orkiestrą to może było 100 osób a może i mniej Proszę poprisć o zdjęcia i przeliczyć
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A