Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Idealia
R E K L A M A

W mieszkaniu na rynku znaleźli dwa skrajnie wycieńczone psy

› Aktualności› Wydarzenia 9 miesięcy temu    12.10.2017
Joanna Miśkowiak
komentarzy 12 ocen 12 / 67%
A A A
 fot. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział Krotoszyn

W kamienicy, w centrum Miejskiej Górki Inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, znalazł dwa skrajnie zaniedbane i wygłodzone psy. Ich właściciel wyjechał za granicę, pozostawiając zwierzęta pod opieką schorowanej matki. Sprawa ma trafić do prokuratury.

Psy zabrane z Miejskiej Górki - znaleziony na podwórzu wychodzony bokser i przywiązany do kominka w opuszczonym mieszkaniu kundelek - zostały poddane badaniom weterynaryjnym. Okazało się, że są w bardzo złym stanie fizycznym.

R E K L A M A

- W najgorszym stanie był większy z psów, do takiego wyniszczenia nie da się doprowadzić w krótkim czasie. Z relacji matki właściciela wynika, że pies w takim stanie jest od dawna - mówi Bartosz Krupieńczyk, inspektor TOZ. 
Pies był żywiony kaszą gotowaną na kostce rosołowej. W jego odchodach było wszystko czym próbował się ratować z głodu - papier, orzechy, materiały, kawałki gumy. - czytamy na profilu FB Stowarzyszenia TOZ w Krotoszynie
Obecnie zwierzęta przebywają pod opieką wolontariuszy ze Stowarzyszenia w Krotoszynie oraz weterynarza. Są leczone farmakologicznie, odżywiane specjalistyczną karmą i powoli dochodzą do siebie.


Inspektor TOZ zapowiada, że sprawa porzucenia zwierząt oraz znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem trafi do prokuratury. Będzie to kolejna interwencja związana z niewłaściwym traktowaniem zwierząt, która może mieć finał w sądzie.

Szczególy w aktualnym "Życiu Rawicza"

R E K L A M A
+ 8 głosów: 12 (67%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Irena
9 miesięcy temu ocena: 38%  11
Gdzie byli sąsiedzi !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
9 miesięcy temu ocena: 60%  10
może sie myle ale ale kary dla takich ludzi powinny być drane inaczej pod uwagę nie kara pozbawienia wolności tylko kara pieniężna i to bardzo wysoka
~ konfident
9 miesięcy temu ocena: 69%  9
no przecież donieśli na tą babcię
~ BonApetit!
9 miesięcy temu ocena: 88%  8
Droga redakcja... gdzie usunięte komentarze?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fuksja
9 miesięcy temu ocena: 67%  7
Zastanawiam się jaka jest proporcja pomiędzy ilością wyrządzonej krzywdy przez psy ludziom, a ilością krzywdy wyrządzonej przez ludzi psom. Chyba nie ma co porównywać! Pogryzienia są bardzo rzadkie, a znęcanie się nad zwierzętami wszechobecne!!!!! Podatki mogą być, jak najbardziej. Nawet niech za te podatki zatrudnią ludzi do sprzątania psich kup. Wszyscy bedą zadowoleni. Decyzja o posiadaniu zwierzęcia musi być świadoma i odpowiedzialna. Nie ważne czy chodzi o psa, chomika czy kota. Należy się im godne życie, bo to nasi " bracia mniejsi".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ -"-
9 miesięcy temu ocena: 38%  6
NIE NIE KUPY WASZYCH PUPILKÓW TO WY SPRZĄTAJCIE. CO CHCIAŁABYŚ PŁACIĆ PODATEK I "RÓBTA CO CHCETA" PODATKI NA SCHRONISKA DLA PSÓW KTÓRE PORZUCAJĄ LUDZIE I NA OFIARY POGRYZIEŃ NAJCZĘŚCIEJ DZIECI OKALECZONE DO KOŃCA ŻYCIA.......... DROBNE POGRYZIENIA I NIE ZGŁASZANE NIGDZIE ATAKI SĄ CZĘSTE I BARDZO POWSZECHNE
~ IHS
9 miesięcy temu ocena: 88%  5
TO WŁAŚNIE DOWÓD NA TO ŻE PSY NALEŻY CZIPOWAĆ I WPROWADZIĆ ZA NIE WYSOKIE PODATKI !!! MOCNO TO OGRANICZY PORZUCANIE PSÓW I WYKLUCZY WŁAŚCICIELI KTÓRYCH NA NIE NIE STAĆ. PODATKI BYŁYBY PRZEZNACZANE NA SCHRONISKA I SZKODY JAKIE PSY WYRZĄDZAJĄ LUDZIOM. BYŁOBY TO SPRAWIEDLIWE I DEMOKRATYCZNE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brak słów
9 miesięcy temu ocena: 48%  4
Imie i nazwisko osob ktore dopuscily sie takich zaniedban. Najlepiej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ IHS
9 miesięcy temu ocena: 53%  3
PODAJ NAJPIERW SWOJE JAK CHCESZ BYĆ KATEM I ROBIĆ SAMOSĄDY
R E K L A M A