Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 MajR
R E K L A M A

W muzykę i tańce wkładają wielkie serce (FOTO)

› Aktualności› Wydarzenia 10 miesięcy temu    6.11.2017
Honorata Dmyterko
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A

Minęło 40 lat odkąd zespół „Chojnioki”, kierując się mottem: „Szukaj przyjaciół tam, gdzie śpiewają, bowiem źli ludzie pieśni nie znają”, występuje nie tylko na regionalnych scenach, ale także za granicą.

- Spoglądając dziś na członków zespołu, aż trudno uwierzyć, że to już tyle lat piosenka i taniec łączą nas - mówi Elżbieta Turbańska, kierująca zespołem od 1987 roku.

R E K L A M A

Z okazji jubileuszu w minioną sobotę odbyły się rubinowe obchody.

Rozpoczęły się mszą świętą w kościele w Golejewku, a po niej w Ośrodku Kultury Chazackiej* w Chojnie miało miejsce spotkanie połączone z biesiadą.

- Nikogo w tej sali nie muszę przekonywać, jak ważny jest folklor i kultura w naszym życiu. Serce rośnie widząc tutaj młodzież - mówił Adam Sperzyński, starosta rawicki, składając okolicznościowe życzenia.

- Dzięki waszej pasji i wytrwałości , ale też ciężkiej pracy żyje tradycja i kultura hazacka. Swoim śpiewem i tańcem łączycie pokolenie młodych z pokoleniem starych. I wam się zawsze chce. W swoją muzykę i tańce wkładacie wielkie serce. Stanowicie wspaniałą jedność i całość. Możemy od was wiele się nauczyć. Życzę wam byście jeszcze wiele lat z humorem i swadą nieśli ten cudowny śpiew, bo dopóki niesie się ludowa muzyka istnieje nasza Mała Ojczyzna i nasze kochane Hazy - podkreśliła Elżbieta Jędrzejak, dyrektor Przedszkola w Chojnie, wręczając kierownik Elżbiecie Turbańskiej symboliczną statuetkę Oscara.

Więcej w Życiu Rawicza

R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Andrew
  10 miesięcy temu 1
  Wspaniala rocznica,wspanialy zespol.Milo widziec krewniakow. Andrew-Tasmania-tyz Hazak
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A