Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

W niedzielę druga tura. Od północy cisza wyborcza

› Wybory 8 miesięcy temu    2.11.2018
Karol Pospiech
komentarzy 1 ocen 2 / 50%
A A A
 fot. archiwum

Dziś o północy (z piątku na sobotę) - w związku z drugą turą wyborów samorządowych - w całym kraju  ponownie rozpoczyna się cisza wyborcza.

Cisza wyborcza obowiązuje na 24 godziny przed głosowaniem. Rozpoczyna się dokładnie o północy przed dniem głosowania (czyli w nocy z piątku na sobotę) i trwa aż do zamknięcia wszystkich lokali wyborczych. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, czyli publicznie nakłaniać lub zachęcać do głosowania w określony sposób.

Cisza wyborcza dotyczy także internetu. Zabroniona jest również agitacja w lokalu wyborczym polegająca, np. na eksponowaniu na ubraniach symboli, napisów i znaków kojarzonych z kandydatami i komitetami wyborczymi. Ponadto w czasie ciszy wyborczej nie można upubliczniać wyników sondaży wyborczych. Jeżeli ktoś zauważy naruszenie ciszy wyborczej, ma obowiązek powiadomić policję. Za złamanie zakazu agitacji wyborczej grozi grzywna, za upublicznianie w trakcie ciszy wyników sondaży kara od 500 tys. zł do nawet miliona złotych.

W naszym powiecie druga głosowania przeprowadzona będzie w gminie Pakosław. Mieszkańcy będą wybierać wójta.  

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!