Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

W poniedziałek nie załatwisz nic w urzędzie. Dlaczego?

› Aktualności› Wydarzenia 11 miesięcy temu    11.08.2017
Honorata Dmyterko
komentarzy 14 ocen 11 / 18%
A A A
 fot. archiwum

W najbliższy poniedziałek 14 sierpnia wszystkie urzędy samorządowe w powiecie rawickim będą nieczynne.

R E K L A M A

We wtorek przypada wolne od pracy święto katolickie - Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny, w Polsce zwane także nazywane jest także Świętem Matki Boskiej Zielnej.

R E K L A M A
+ 2 głosów: 11 (18%) 9 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Luna
11 miesięcy temu ocena: 100%  15
Pracownicy mieli wolne bo Pan Starosta tak zarządził !! Czy to się podoba pracownikom czy nie! To już kolejny raz w tym roku! Wielu z tych pracownikow nie koniecznie chętnie poszło na ten urlop, wiec nie piszcie że urzędnicy maja dodatkowe wolne bo tak nie jest! Dwa dni z urlopu poszły bo Starosta miał taką wizję!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lukis
11 miesięcy temu ocena: 100%  14
14 jest wolne, bo 15 jest święto. ładne wytłumaczenie hihi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
11 miesięcy temu ocena: 45%  13
skończcie już szkalować tych urzędników. siedzą tam faktycznie za pieniądze z naszych podatków, ale prawie za najniższą krajową. nie wiem kto jeszcze tam idzie pracować po studiach, jak na kasie w Biedronce się lepiej zarabia. Zgodzę się też z p. Izą - poziom artykułu żenujący, żerujący na peerelowskim podejściu mieszkańców do urzędnika.. Chyba nigdy się nie doczekamy mentalnej rewolucji w tym. kraju. Do cywilizacji, to jednak nam jeszcze bardzo daleko...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :)
11 miesięcy temu ocena: 100%  12
Urzędy Pracy... tutaj mógłbym również esej napisać. Kompletnie bezproduktywny organ. Swego czasu wiedziałem więcej niż ich doradca zawodowy, który czytał mi oferty pracy z tej samej strony internetowej, które godzinę wcześniej czytałem w domu i te obowiązkowe grupowe spotkania, które przypominały przygotowania do pisania CV jak w szkole. Kto chce znaleźć pracę, ten znajdzie, żadne pośrednictwa pracy nie są do tego potrzebne. Zyskują na tym głównie prywatne przedsiębiorstwa, które dzięki PUP nie muszą opłacać stażu "interesantowi". No ale w myśl zasady "nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora" są pewnie i kompetentni urzędnicy także w tej instytucji, ale sama instytucja jest zbędna.
~ mieszkaniec
11 miesięcy temu ocena: 100%  11
to prawda. mentalność niektórych urzędników też zatrzymała się w poprzednim ustroju. recepta jest prosta - urzędnikiem nie powinny być osoby, które nigdy nie pracowały w sektorze prywatnym, albo nie miały własnego przedsiębiorstwa. redukcja zbędnych etatów w urzędach (stawiam, że możnaby zredukować o polowe przy uproszczeniu przepisow i wprowadzeniu zalatwiania spraw przez internet). wtedy wyższe wynagrodzenia adekwatne do kompetencji i wyników (nie stażu pracy, bo wtedy dochodzi do tego, że sprzątaczki zatrudnione w urzędzie zarabiaja więcej od młodych specjalistów po studiach) i sytuacji na rynku pracy. Ciekawi mnie ile pieniędzy wydaje się na utrzymanie urzędów pracy w naszym kraju, bo skuteczność tej instytucji jest zerowa. Ale to już całkowicie osobny temat.
R E K L A M A
~ Częściowo się zgadzam.
11 miesięcy temu ocena: 100%  10
Każdego człowieka traktuje się indywidualnie i nie wrzuca do jednego worka. Osobiście miałem do czynienia z urzędnikami, którzy byli życzliwi i pomogli w rozwiązaniu różnych papierkowych spraw. Spotkałem też takich, którzy od siedzenia za biurkiem dostają tylko głupich myśli, chcą pokazywać kto rządzi, lubią uganiać szarego Kowalskiego nie mając za bardzo ochoty do ułatwiania życia, a wręcz lubują się w komplikowaniu nawet prostych spraw. W drugim przypadku najgorzej jest gdy później nowicjusze uczą się od takich zacofanych tępot złych nawyków i później to tak przechodzi z pokolenia na pokolenie. Kolejna sprawa, za najniższą pracuje wiele ludzi w gorszych warunkach i nie, nie zawsze chcą zmieniać pracę albo wyjeżdżać za granicę (to dla ignorantów i bujających w obłokach jak np. niektórzy biurkowcy), chcą za to godnie zarabiać, niekoniecznie ponad stan i chcą chociaż być doceniani.
~ Iza
11 miesięcy temu ocena: 79%  9
Poziom Redakcji żałosny. Droga redakcjo proszę dodać, iż pracownicy mają wolne kosztem dnia urlopu wypoczynkowego, a nie dodatkowy dzień wolnego. Pani Honorato miałam Panią za bardziej rzetelną dziennikarkę. A tu, nawet tego artykułem nazwać nie idzie, informacja dla zrobienia sensacji. Poziom Faktu lub Super Expresu. Słabe.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gaba
11 miesięcy temu ocena: 100%  8
hmm, ja wzięłam specjalnie dzień urlopu w poniedziałek aby załatwić sprawe w urzędzie. Petent jest #1 a nie pracownik, może jakieś dyrury warto by zorganizować. Oj efektywności droga w naszej administracji nic z twojej bytności. A Propos te wyjścia o 13 w upały to tez z urlopu?
~ .
11 miesięcy temu ocena: 50%  7
Jutro będą wszystkie markety nieczynne, panie będą siedziały na kasie i grać w pokemony, a kierownicy będą scierać kurz z pułek. Facet, zejdź na ziemię.
~ Poziom komentującego - żałosny
11 miesięcy temu ocena: 63%  6
Nie jest napisane, ze urzednicy maja wolne, tylko że urzędy są nieczynne. Petenta nie obchodzi, co maja urzędnicy, tylko, że w poniedziałek nic nie załatwi.
~ .
11 miesięcy temu ocena: 60%  5
Od kiedy to wszystkie urzędy wysyłają na "przymusowy urlop" wszystkich pracowników? Narzucają wam długi weekend? To taki urlop okolicznościowy pracodawcy dla pracowników rozumiem i jak wszyscy to wszyscy.
~ axa
11 miesięcy temu ocena: 72%  4
Już im się w głowach przewraca praca do 13 bo za gorąco ,wtorek święto to w poniedziałek wolne skandal i żenada najwyższych lotów .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ozorek
11 miesięcy temu ocena: 53%  3
SKANDAL , zresztą nie pierwszy raz. Najlepiej się pracuje (lub nie pracuje) za pieniądze podatników.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kik
11 miesięcy temu ocena: 59%  2
"We wtorek przypada wolne od pracy święto katolickie - Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny, w Polsce zwane także nazywane jest także Świętem Matki Boskiej Zielnej." No i co z tego wynika, że poniedziałek MUSI być dniem wolnym od pracy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
11 miesięcy temu ocena: 83%  1
Do kik- Nie musi ale jak weźmiesz urlop wypoczynkowy tak jak wszyscy urzędnicy to będziesz miał wolne. W artykule brakuje o tym wzmianki, pewnie żeby wywołać niepotrzebną burzę. Pozdrawiam
R E K L A M A