Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 21-27 lutego

W Szkaradowie obchodzono Dzień Patrona [FILM]

› Aktualności 8 miesięcy temu    12.06.2019
Honorata Dmyterko
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Święto Patrona kapitana Stanisława Ratajczaka co roku obchodzone jest hucznie przez Szkołę Podstawową w Szkaradowie.

- Nasz patron urodził się w Szkaradowie 12 maja 1912 roku, a zatem w tym roku obchodzimy 107. rocznicę jego urodzin - wspomina dyrektor Irmina Gilicka-Zalas.

Tym razem święto miało patriotyczny charakter. Uczestniczyli w niej również potomkowie rodziny Stanisława Ratajczaka mieszkający w Szkaradowie oraz Powstańców Wielkopolskich walczących jutrosinian.

Spotkanie było też okazją do podsumowania projektu „Patriotycznie z Fundacją PZU”, realizowanego przez szkoły przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Na krańcu Wielkopolski w Szkaradowie”.

- W ramach projektu dzieci pojechała na trzy wycieczki, m.in. do Poznania, gdzie w budynku Odwachu zobaczyły ekspozycję, obrazującą w sposób naturalistyczny Powstanie Wielkopolskie - wspomina Marlena Żyto, jedna z koordynatorek. Z kolei Katarzyna Frąckowiak i Mirosław Barteczka omówili projekt „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”, w ramach którego dzieci szukały informacji na temat przodków, którzy byli powstańcami.

Ciekawie zaprezentowali się uczniowie podczas części artystycznej, na którą składały się wiersze i piosenki napisane przez Powstańców Wielkopolskich oraz współczesnych twórców o Powstańcach Wielkopolskich.

- Były tańce biało-czerwone oraz inscenizacja z retrospekcją, przedstawiającą wydarzenia związane z powstaniem oraz Stanisławem Ratajczakiem - dodaje Marlena Żyto.

Święto zakończyło się poczęstunkiem z tortem z okazji 30. rocznicy nadania imienia szkole

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!