Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 21-27 lutego

W Warszawie protestują także rawiccy rolnicy [FOTO]

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    6.02.2019
Honorata Dmyterko
komentarzy 21 ocen 7 / 57%
A A A
 fot. Łukasz Rojda

Dziś w stolicy AgroUnia organizuje protest pod hasłem „Oblężenie Warszawy”. Przed Pałacem Prezydenckim znajdują się także rawiccy rolnicy.

Jak informował w godzinach porannych Łukasz Rojda, przewodniczący Powiatowej Rady Wielkopolskiej Izby Rolniczej, w drodze do Warszawy były trzy autokary z naszymi rolnikami.


W dzisiejszej manifestacji bierze udział przynajmniej kilka tysięcy osób.

Film spod Pałacu Prezydenckiego możesz obejrzeć na portalu Wieści Rolniczych.

+ 4 głosów: 7 (57%) 3 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (21)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Do ronik
  ponad rok temu ocena: 85%  21
  Jak Ci się nie opłaca to do roboty na produkcję
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sutekkaczki
  ponad rok temu ocena: 59%  20
  Ciekawe czy byli by tacy chętni do protestu gdy zacznie się już sezon na jazdę od rana do nocy w polu, zima jest nie maja co robić mało rolni i wymyślają sobie wycieczki do Warszawy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ J23
  ponad rok temu ocena: 41%  19
  Brawo rolnicy, dobry pomysł, że ruszyliście na Warszawkę. Traktorami z beczkowozami pełnymi gnojówki pojechać....A z drugiej strony Wasza wina, że jest jak jest. Większość z Was wybrała Pisiorów, bo Wam obiecali, a Wy uwierzyliście.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do kolo
  ponad rok temu ocena: 6%  18
  Gdyby tego nie pokazali to PiSiory zamiotły by to wszystko pod przysłowiowy dywan. Służby dobrze o tym wiedziały. Polską wołowinę wykańcza pazerność i chciwość.
  ~ Kolo
  ponad rok temu ocena: 95%  17
  I po co tak politycznie, rynek decyduje. Jedźcie jeszcze pod TVN, który zamiast poinformować służby, pokazał materiał, który zabija polską wołowinę.
  ~ Do rolnik
  ponad rok temu ocena: 53%  16
  A nie masz zboża żeby zrobić pasze
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rolnik
  ponad rok temu ocena: 36%  15
  A swoje zboże to co za darmo mam? Też trzeba liczyć koszt jego produkcji. Tak czy siak nie śmiałem liczyć wszystkich kosztów. czy gotowa pasza czy ze swojego zboża jej koszt to 1300zł Jak nie umiesz liczyć to się nie wypowiadaj. 8 worków koncentratu na tonę paszy kosztuje około 450zł 800kg zboża około 700zł dodatki paszowe 100zł zrobienie 1tony paszy 50zł prosty wynik. Jeszcze jakieś pytania geniuszu?
  ~ Lidia
  ponad rok temu ocena: 41%  14
  Olo to tylko rolnicy biora 500+ doplaty itd. Nie wydaje mi sie nie rozumie dlaczego jest w Was tyle nienawisci i zazdrosci do rolnikow. Mieszkam w miescie ale czytajac te komentarze jest mi po prostu wstyd . Mam rodzine na wsi i nie wstydze sie tego i z pelna odpowiedzialnoscia powiem ze maja prawo walczyc o godne zycie dla siebie i swoich dzieci. Wielu z piszacych te zjadliwe komentarze ma rowniez rodziny na wsi , wiec pojedzcie moze ich odwiedzic i powiedzcie prosto w twarz co o Nich myslicie a nie kiwajcie glowkami i pakujcie do bagaznika wiejskich jaj i szyneczek, a po powrocie do domu siadacie do komputerow wylewacie jad. Tak zazdroscicie Rolnikom radzicie zeby poszli do pracy to moze sprobujmy w druga strone. Kupcie hektary bierzcie doplaty i pracujcie 7 dni w tygodniu przez okragly rok a moze pojedziecie tez do Warszawy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pamela
  ponad rok temu ocena: 73%  13
  A ty hektary kupila? Czy dostala z reformy rolmej po wojnie.wtedy jednym zabrali a drugim dali czyli kradzione ? Suwy, bryczki konne i pałace kupują i ciagle płaczą.Zusu nie płacą skladki zdrowotnej tysz nie.Niczym szlachta.
  ~ Rolnik
  ponad rok temu ocena: 67%  12
  Powiem wam tak bardzo proste liczenie prosie kosztuje średnio około 160zł aby je upaść do 130kg potrzebujesz około 300kg paszy (średnia cena tony to 1300zł) czyli 390zł to razem daje 550zł cena świń za kg 3.50zł (130kg x 3.50= 455zł -550zł=-95zł) to jest czysty zysk -95zł 100dni pilnowania chodzenia a gdzie weterynarz czy koszty wody czy prądu więc na prawdę złoty interes CZŁOWIEKU OBUDŹ SIĘ
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Raper
  ponad rok temu ocena: 45%  11
  A to pewno Bizneswoman Trzebosz hahah
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ KOLO
  ponad rok temu ocena: 72%  10
  Pytanie do rolników, jaki zarobek na czysto zadowoli Was? Kwotę roczną poproszę.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ KOLO
  ponad rok temu ocena: 92%  9
  Czy ktoś odpowie ile chcecie zarabiać na czysto na miesiąc 3000, 30000 ?
  ~ rolnik
  ponad rok temu ocena: 53%  8
  30 zł zysku za 1 szt tucznika. Dasz?
  ~ Szkoda
  ponad rok temu ocena: 74%  7
  Chyba powinni strajkować przeciwko Unii, bo to ona poróżniła rolników w unii. Ale chyba panu, który tyle krzyczy bliżej na wybory, niż pomoc rolnictwu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ anty bamber
  ponad rok temu ocena: 66%  6
  W d...ch im sie przewraca ,nie podoba sie praca u siebie na gospodarstwie to do prywaciaża do roboty !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Józef
  ponad rok temu ocena: 38%  5
  A Tobie w głowie się pokręciło
  ~ Fakt
  ponad rok temu ocena: 81%  4
  W Bojanowie niema rolników
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mades
  ponad rok temu ocena: 76%  3
  Kto ma czas ten ma się dobrze. Przynajmniej trochę zwiedzą. Tak na serio na prawdę nie mają źle, wiele przywilejów, praca ciężka, ale opłacalna. Widać, że dobry rolnik może dobrze zarobić. Rolnicy to biznesmeni obracający sporymi pieniędzmi, mieliby niektórzy ciężko poradzić sobie pracując na etacie pewnie. Przypuszczam, że rolnicy mniej zaradni faktycznie mają ciężej, ale nawet w tym autokarze widać rolników, którzy na prawdę chyba żyją godnie... Nie jeden z nas nigdy nie będzie w Warszawie niestety z wielu względów. Każdy by chciał więcej, my też. Mając firmę nie chciałbym płacić tak wielkiego ZUSu, czy jakiś protest kiedyś był tak szeroko rozwijany w tym temacie? To nie jest równość bo wielu z Was ma już firmy duże produkcyjne a nie rolnictwa. Chwała Waszej pracy, ale w porównaniu do wielu branż macie niebo, a oczekujecie kosmosu. Wasza praca zawsze będzie opłacalna, a wiele firm nie wie na czym stoi generując czasami straty i nie mają się do kogo zwrócić o pomoc, nie wyjdą na ulice
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Olo
  ponad rok temu ocena: 67%  2
  Czego jeszcze ono chcą dotacje dopłaty 500+ rodzinne
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 12345
  ponad rok temu ocena: 40%  1
  A weź te dopłaty sobie, wystarczy, zeby była opłacalnosc na produkcji, i kazdy bedzie zadwolony. A nie tak jak teraz, że ze sprzedaży zwierząt czy owoców wychodzi sie w najlepszym wypadku na 0.. poczytaj o róznicy dopłat dla polskich a niemieckich rolników, to zrozumiesz o co chodzi.