Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

W Żylicach z cienia wyszły boiskowe wspomnienia [FOTO]

› Kultura i Rozrywka› Aktualności 9 miesięcy temu    5.08.2018
Dawid Bela
komentarzy 0 ocen 5 / 80%
A A A
 fot. D. Bela

Sporo atrakcji czekało na uczestników sobotniego festynu w Żylicach. Ci młodsi, jak i starsi, założyli odzież sportową i udali się na boisko. Emocji nie brakowało.

W trakcie imprezy (o nazwie: "Niech z cienia wyjdą boiskowe wspomnienia") dzieci zagrały w gałę o tytki cukierków. Z kolei połączone siły pracowników magistratu i starostwa zmierzyły się w - trwającym 60 minut - meczu piłkarskim z "Żyliczokami" (wygrali gospodarze). Obie ekipy otrzymały tytkę śliwek. Wszyscy chętni mogli również spróbować swoich sił w grze w palanta. Utworzono dwie drużyny, które doskonale radziły sobie w tej dyscyplinie. Na podsumowanie - od przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Palanta - otrzymali nagrody. O oprawę muzyczną imprezy zadbał zespół śpiewaczy "Włościanie" z Sobiałkowa. 

Najwięcej atrakcji czekało jednak na najmłodszych. Kącik zabawowy przygotowały harcerki z Izbic. Wolontariuszki z Łaszczyna malowały twarze. O ochłodę zadbali druhowie z Izbic. Przygotowali "tor wodny" oraz kurtynę, z których co rusz korzystali uczestnicy festynu. Dla dzieci nie zabrakło też dmuchańca. 

Ostatnim punktem programu była zabawa taneczna wraz z losowaniem nagród.

W trakcie festynu sprzedawano cegiełki, z których dochód zostanie przeznaczony na zakup kosztownego leku dla mieszkańca Żylic. 

Organizatorami imprezy były: sołectwo Żylice, Stowarzyszenie Żylicka Rzecz Babska oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Sarnowie wraz z Radą Rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
 

R E K L A M ASRT 20-24 maj 2019 MOŻDŻANOWSKA
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A