Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AGoogle Projekt A1

Weszły w życie nowe oznakowania dystrybutorów paliwa

› Aktualności 11 miesięcy temu    17.10.2018
Weronika Skrzypczak
komentarzy 0 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. fotolia.com

Obok znanych skrótów - Pb, On, LPG, na dystrybutorach na stacjach benzynowych musiały pojawić się nowe oznakowania. To wymóg unijnego prawa, które należało wdrożyć do października.

Od piątku, 12 października, oznakowania paliw są obowiązkowe.

Paliwa gazowe oznaczane są symbolem rombu, benzyna - kołem, a olej napędowy - kwadratem.

Etykiety, w sposób wyraźny i widoczny dla konsumentów, muszą być umieszczone na dystrybutorach oraz pistoletach do nalewania paliwa.
Po co? Według Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego, ma to ułatwić kierowcom wybór paliwa, które najlepiej zatankować.


Nowe symbole mają zacząć pojawiać się także na nowo wyprodukowanych samochodach (obok korków lub klapek wlewu paliwa). Unijne przepisy wymagają, aby etykiety posiadały pojazdy, które po raz pierwszy wprowadzane są na rynek lub te, zarejestrowane po 12 października. Wśród nich znajdują się, m.in. samochody osobowe, dostawcze, a także pojazdy ciężarowe.

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Luriko
11 miesięcy temu 2
Ooo Panie to już od dawna jest na stacjach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AK
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
A może szanowna REDAKCJA ŻR odrobiłaby pracę domową i poinformowałaby czytelników jaka jest różnica pomiędzy oznaczeniami np. E5 a E10 i oraz innymi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji