Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Wieczór opłatkowy stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    17.12.2015
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 8 / 63%
A A A
Dzielenie się opłatkiem i życzenia świąteczne Dzielenie się opłatkiem i życzenia świąteczne  fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W sali widowiskowej rawickiego domu kultury odbył się „Wieczór opłatkowy” stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”. Uczestniczyło w nim około 180 osób.

R E K L A M A

Prezes stowarzyszenia, Michał Gertchen, przybliżył tradycję opłatkową, podkreślając,. że czas Świąt Bożego Narodzenia jest jednym z najważniejszych w liturgii kościoła katolickiego i polskiej tradycji.

W części artystycznej w przedstawieniu „Ratujmy święta” zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Rawicza. Do spektaklu przygotowały ich Maria Balbus i Izabela Jurkowska. Była to barwna impresja o radości, jaki niesie ten czas. Potem na scenie wystąpiła Agata Nadrowska (Gimnazjum w Sierakowie) i trio Fabian Maćkowiak, Sławomir Gwizdek raz Iga Gertchen. Śpiewano głównie kolędy i piosenki około świąteczne.

Modlitwę przed dzieleniem się opałkiem odmówił ks. Piotr Małecki z parafii Chrystusa Króla i Zwiastowania N.M.P. Po życzeniach od burmistrza Grzegorza Kubika i starosty Adama Sperzyńskiego uczestnicy spotkania przystąpili do uroczystej kolacji. Do stołów podawali uczniowie technikum żywienia i gospodarstwa domowego przy Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu (10 osób). Opiekowała się nimi Renata Uźniak. (WJ)

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 5 głosów: 8 (63%) 3 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A