Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AZAMÓW DROBNE G1

Wielbłądy, krowy i ryby. Wycieczka edukacyjna [FOTO]

› Kultura i Rozrywka 25 dni temu    11.03.2020
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. ZSPT w Bojanowie
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Uczniowie klas weterynaryjnych i technikum rolniczego ZSPT w Bojanowie uczestniczyli w wycieczce do jedynego w Polsce gospodarstwa specjalizującego się w hodowli wielbłądów.

Mieści się w miejscowości Sanie koło Żmigrodu. W stadzie znajdują się obecnie 32 dromadery. Wielbłądy okazały się bardzo przyjazne. Można je było głaskać, przytulać i karmić marchewką. Właścicielami gospodarstwa są Monika i Krzysztof Szymańscy. W ciekawy i przystępny sposób zapoznali uczniów z utrzymaniem i zachowaniem wielbłądów i chętnie odpowiadali na pytania. Dowiedzieć się można było, że maksymalna dzienna wydajność wynosi 6 litrów mleka, a laktacja trwa 8 miesięcy, a także, że mleko wielbłądzie ma właściwości zdrowotne. Okazało się bardzo smaczne.

Tego dnia uczniowie odwiedzili również inne ciekawe gospodarstwa rolne, m.in. w Wydartowie, specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego. Obserwowano pracę robota udojowego. Ogranicza to znacznie pracochłonność w produkcji mleka. Robot odnotowuje również różne parametry udoju np. wydajność dzienną poszczególnych zwierząt czy częstotliwość korzystania z urządzenia przez krowy i przesyła je do centralnego komputera.

W Żołędnicy, w gospodarstwie należącym do Hodowli Zarodowej Zwierząt „Żołędnica” SP.ZOO, uczniowie obejrzeli halę udojową karuzelową, nowoczesny cielętnik i obory wolnostanowiskowe.

Ostatnim punktem programu było gospodarstwo rybackie w Rudzie Żmigrodzkiej, gdzie zapoznano się z produkcją i spacerowano ścieżką edukacyjną.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!