Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 ZS Jutrosin
R E K L A M ABolsiusB2
R E K L A M A

„Wiosna była nasza”

› Sport i rekreacja› Piłka nożna 9 miesięcy temu    9.07.2017
Artur Krawczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Artur Krawczyk

Kiedy rozmawialiśmy po rundzie jesiennej zgodnie twierdziliśmy, że walka o utrzymanie nie będzie łatwa. Patrząc z perspektywy czasu - chyba było łatwiej niż myślałeś?

R E K L A M A

Tak pamiętam tamtą rozmowę i dzisiaj też powiem, że walka o utrzymanie nie była łatwa. Wiem ile każdy zawodnik włożył serca w ten wynik. Przecież to nie było tak, że wyszliśmy na boisko i wynik już był wiadomy i wygrana była podana na tacy. To była walka na meczach i na treningach. Tłumaczę chłopakom, że razem mogą dużo zdziałać, kolektywem mogą sobie i innym przynieść wiele radości. Stać ich na jeszcze więcej, ale wszystko chcemy robić stopniowo, nikt na nas nie wywiera presji.

 

Jak będzie wyglądać sytuacja na ławce trenerskiej Pelikana w nowym sezonie?

Ławce? Myślę, że OSIR postawi nam profesjonalną lożę jak w lidze mistrzów z krzesłami skórzanymi firmy Mercedes i będziemy się czuć jak zawodowcy - oczywiście żartuję (śmiech). Tak na serio to trudno mi powiedzieć. Mój przyjaciel - Krzysztof Kendzia, miał wyczerpujący sezon w IV lidze, a obecnie jest na turnieju w Hiszpanii pod patronatem FC Barcelony z swoimi młodymi pociechami z Wąsosza. Po przyjeździe będę z nim rozmawiał i prosił go o dalszą pomoc i dzielenie się wiedzą.

 

Jak będzie wasza sytuacja kadrowa wyglądać w nowym sezonie? Wszyscy zostają?

Do końca jeszcze nie wiadomo jak będzie się kształtować nasza kadra. To problem A-klasowych drużyn, gdzie nie ma umów, kontraktów i trudno ustabilizować skład. Wystarczy, że komuś coś wypadnie w pracy, w życiu i trzeba budować coś od nowa. W najbliższym czasie będziemy mieć spotkanie z chłopakami i trochę pogadamy o nowym sezonie. Wiem, że moi zawodnicy mają propozycje z innych zespołów, każdą poważną przemyślą, ale na pewno nie będzie tak, że ktoś z silniejszego klubu przyjdzie i odbierze mi „boczną furtką” zawodnika. Będę o każdego walczył nawet w sądzie. Przykład Damiana Gmerka i Pawła Kląskały pokazuje mi, że muszę być stanowczy w swoich decyzjach. Klub, do którego wypożyczyłem go na okres wiosny, by pomóc utrzymać go w klasie okręgowej po prostu nas oszukał. Zawsze do tej drużyny miałem sentyment, byłem w tym klubie i czułem się tam wspaniale, ale w tym wypadku nie zachował się dobrze w stosunku do Pelikana. Ktoś może nam zarzucić nieznajomość przepisów, ale jest jeszcze coś takiego jak dobre wychowanie i nie wyrządzanie krzywdy słabszemu. My może jesteśmy słabsi, bo z A-klasy, ale jesteśmy uczciwi.

 

Cały wywiad w aktualnym wydaniu "ŻR".

R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A