Wizualizacja przyszłości zawodowej logistyka i teleinformatyka

Opublikowano:
Autor:

Wizualizacja przyszłości zawodowej logistyka i teleinformatyka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Uczniowie pierwszej klasy technikum z ZSZ w Rawiczu, kształcący się w zawodzie technik logistyk i klasy drugiej w zawodzie technik teleinformatyk, udali się pod opieką Alicji Stachowskiej, Marleny Nawrockiej i Sylwii Maciaszek-Basty do siedziby firmy Asplex we Wrocławiu.

Zanim młodzież weszła na teren zakładu, przeszła szkolenie z zakresu BHP, na którym prowadzący omówił działania i cele firmy oraz przypomniał zasady udzielania pierwszej pomocy. Grupę logistyków, idących na magazyn, zaopatrzono w odblaskowe kamizelki, a grupa teleinformatyków w specjalnych fartuchach udała się do działu usług serwisowych.

Uczniowie byli pod wrażeniem wielkości magazynu i mieli możliwość poznać zakres zadań firmy począwszy od przyjęcia towaru na magazyn, przez jego zakatalogowanie i ulokowanie produktu zgodnie z przyjętym systemem w regałach wysokiego składowania aż do odesłania części naprawionej lub zamiennej do klienta. Proces ten uświadomił młodzieży jak istotne jest logistyczne działanie, zwłaszcza w dużej firmie o szerokim spektrum działań. W strefie wydań zwrócono uwagę młodzieży na zasady bezpieczeństwa, politykę ochrony środowiska oraz wysoką jakość obsługi klienta. Atrakcyjny okazał się praktyczny pokaz działania windy magazynowej i napełniania powietrzem foliowych wypełniaczy zabezpieczających transportowanie części. Logistycy mieli okazję się przekonać, jaki zapach wydobywa się ze zużytych baterii i dlaczego warto przechowywać je w szczelnie zamkniętej beczce.

Grupa teleinformatyków została oprowadzona po poszczególnych działach zajmujących się diagnostyką mobilnego sprzętu informatycznego tj. laptopy i tablety. Spacer po firmie został zapoczątkowany w dziale, który zajmował się testowaniem dysków twardych, kart graficznych oraz procesorów. Kolejnym etapem był dział zajmujący się testowaniem płyt głównych. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość obserwacji testowania urządzeń za pomocą promieni Roentgena, oraz procesu wymiany układu BGA. Największe zainteresowanie wzbudziła cyna utrzymywana w płynnej postaci. (WJ)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE