Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Włamali się do firmy. Zostali zatrzymani i ukarani

› Aktualności› Wydarzenia 7 miesięcy temu    13.09.2018
Joanna Miśkowiak
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. fotolia.com

Na rok pozbawienia wolności rawicki sąd skazał dwóch mężczyzn, których zatrzymano tuż po włamaniu do podrawickiej firmy. Podejrzewa się, że mogli uczestniczyć w podobnych przestępstwach dokonanych na terenie powiatu.

Dwie osoby ubrane w kominiarki pojawiły się późnym wieczorem na terenie firmy pod Rawiczem - taką informację otrzymali policjanci 24 marca tego roku. Wysłano funkcjonariuszy, którzy zauważyli dwóch mężczyzn oddalających się od budynku biurowego. Ich wizerunek skrywały kominiarki, a między sobą komunikowali się za pomocą krótkofalówek. Podjęto pościg. Zatrzymano dwóch mężczyzn.

R E K L A M A

Jak napisano w policyjnej notatce, z zeznań świadków wynikało, że około godziny 22.30 mężczyźni dostali się na dach budynku sortowni, a następnie wyłamali skrzydło okna do pomieszczenia biurowego, gdzie znajdowały się, między innymi 3 zestawy komputerowe o wartości 3 tys. zł każdy. Potem wyłamali kolejne skrzydło, weszli do innego biura - tam z kolei były 4 zestawy komputerowe. Nic jednak nie zginęło, bo niedoszli złodzieje zostali przez kogoś spłoszeni.

Niedoszłymi złodziejami okazali się 34-letni Mariusz Ch. i 35-letni Lucjan P. Obaj to mieszkańcy Śląska. W przeszłości byli karani. Podczas przesłuchania przez policję przyznali się do włamania i usiłowania kradzieży, ale nie chcieli składać wyjaśnień. Nie wytłumaczyli również, dlaczego działali właśnie na terenie gminy Rawicz - odległej od ich miejsc zamieszkania o ponad 300 km.

Prokuratura zarzuciła im, że działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem i zabrać pieniądze oraz wartościowe rzeczy. Rozprawa główna odbyła się kilka dni temu. Stawili się na niej obaj oskarżeni - doprowadzeni z zakładu karnego. Przyznali się do winy i zaznaczyli, że chcą dobrowolnie poddać się karze. Są uznał ich winnymi zarzucanych czynów i skazał rok pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Nadal nie udowodniono, czy mężczyźni mieli coś wspólnego z włamaniami do innych zakładów na terenie powiatu.
 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ziomek
7 miesięcy temu ocena: 100%  1
Gang Olsena
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A