Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Rawbud
R E K L A M ABolsiusB2
R E K L A M A

Wnuk chciał wyłudzić pieniądze metodą "na wnuczka"

› Aktualności ponad rok temu    7.02.2017
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 3 ocen 5 / 40%
A A A
Pomieszczenie dyżurnych KPP w JarociniePomieszczenie dyżurnych KPP w Jarocinie fot. Bartek Nawrocki

 60-letni jarocinianin zgłosił zaginięcie swojego 18-letniego wnuka. Z relacji mężczyzny wynikało, że chłopak kilkanaście dni wcześniej opuścił miejsce zamieszkania i od tamtej pory nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną. Dzień po zgłoszeniu zaginięcia zdenerwowany dziadek zaczął otrzymywać smsy od wnuka. 

R E K L A M A

- Ich treść przeraziła starszego pana. Wnuczek pisał, że został uprowadzony, jest związany i przetrzymywany w nieznanym mu miejscu. Żądał od dziadka uszykowania pieniędzy w kwocie 4 tys. zł. W przypadku nieprzekazania pieniędzy miał zostać pobity przez swoich oprawców - relacjonuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Przerażony 60-latek obawiając się o życie wnuka przekazał informacje uzyskane od 18-latka kryminalnym.

- Śledczy natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie miejsca przetrzymywania chłopaka. Jednak podczas wykonywanych czynności szybko podjęli podejrzenia, że porwanie mogło zostać upozorowane. Jak się okazało, mieli rację - dodaje rzeczniczka.  

Funkcjonariusze odnaleźli 18-latka. Trafił do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszał zarzut usiłowania dokonania wymuszenia rozbójniczego. Zastosowano wobec niego dozór policyjny.

Elżbieta Rzepczyk

 

R E K L A M A
+ 2 głosów: 5 (40%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Charceż betlejemski
ponad rok temu ocena: 100%  3
Ajajajajajajaj. Po pierwsze, to nie metoda "na wnuczka", bo wnuk był jak najbardziej prawdziwy (a nie podawał się za wnuka). Po drugie, to żadne wymuszenie rozbójnicze, ani jego usiłowanie. Wszystko się wam pokiełbasiło. He, he.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Charceż betlejemski
ponad rok temu ocena: 100%  2
Nie jest dobrze, bo to wyłudzenie, art. 286 k.k. (jak w tytule). Oszustwo (czyli wyłudzenie) popełnione na szkodę osoby najbliższej, ścigane jest na jej wniosek. Grozi za to do 8 lat więzienia. Wymuszenie rozbójnicze, art. 282 k.k., to zupełnie inna bajka, grozi za to nawet 10 lat odsiadki.. Wyłudzenie i wymuszenie rozbójnicze, to dwa odrębne występki. Pozdrawiam "znawcę prawa" Ul9.
~ Ul9
ponad rok temu ocena: 40%  1
Dobrze jest nie znasz się. Chciał wymusić - bo nie prosił i to jeszcze od dziadka!. Niczym zbój jakiś. Jak znalazł wymuszenie rozbójnicze.
R E K L A M A
R E K L A M A