Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Wodociągi kupują... wodę

› Aktualności 4 miesiące temu    19.07.2019
Anna Siecla
komentarzy 6 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. fotolia.com

To nie żart. Jak tłumaczy prezes spółki wodociągowej - obsługującej Jutrosin, Miejską Górkę i Pakosław - nie do wszystkich gospodarstw domowych może popłynąć woda z ujęć na terenie tych gmin.

Dla każdego z nas najważniejsze, by woda z kranów leciała. Nie zastanawiamy się, skąd płynie. A, jak się okazuje, spółka Wodociągi Gminne z Pakosławia, by dostarczyć wodę do mieszkańców niektórych wiosek w gminach Pakosław i Miejska Górka, musi ją kupić. To ze względu na techniczny problem z jej dostawą z ujęć gminnych.

W ubiegłym roku spółka - jak przekazał na sesji rady miejskiej w Jutrosinie prezes Michał Doliński - zakupiła 158 tys. m3 wody. Z rawickiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji woda płynie do Chojna, Niemarzyna, Zakrzewa i Dębionki, a z Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji w Strzelach Wielkihc (powiat gostyński) - do Gostkowa, Roszkowa i Zmysłowa.

- Są to obszary, dla których nie jesteśmy w stanie ze względów technicznych dostarczyć wody z ujęć własnych - wyjaśnił Michał Doliński, prezes Wodociągów Gminnych Sp. z o.o. w Pakosławiu.

W 2018 roku na zakup wody spółka wydała blisko pół miliona złotych - zdarza się, że kupuje drożej, niż potem sprzedaje mieszkańcom. Ci płacą bowiem za wodę według taryfy obowiązującej na obszarze trzech gmin: Jutrosin, Miejska Górka i Pakosław. Natomiast, w spółkach ościenych - w Rawiczu czy Strzelcach Wielkich obowiązują inne ceny wody.

- Nie zawsze udaje się wynegocjować cenę, która byłaby porównywalna z naszą - wyjaśnił prezes Michał Doliński.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ dlaczego ???!!
4 miesiące temu ocena: 0%  6
Dlaczego do jasnej cholery woda i ścieki są tak qresko drogie w tym grajdołku ?!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin
4 miesiące temu ocena: 100%  5
To ja w Poznaniu płacę mniej za wodę i ścieki odpowiednio 4,78 i 6,51
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AAA
4 miesiące temu 4
Bo w Poznaniu masz na 1km kwadratowym kilkanaście tysięcy mieszkań a u nas do każdego domu na końcu wioski także trzeba podciągnąć wodę wielki filozofie.
~ Podatnik
4 miesiące temu ocena: 80%  3
Teraz wiem czemu woda w Rawiczu jest tak cholernie droga. Za kubik ponad 12 zeta z kanaliza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ POLIN 447
4 miesiące temu ocena: 63%  2
ZOBACZYCIE CO PO JESIENNYCH WYBORACH STANIE SIĘ Z WODA !!! KONSORCJA Z IZRAELA PRZEJMĄ WSZYSTKO !!! I BĘDZIEMY CIENKO PISZCZEĆ. ALE TO JUŻ BĘDZIE KONIEC POLSKI
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Terra incognita
4 miesiące temu ocena: 67%  1
Prawda... Partia Interesów Syjonistycznych wraz z Partią Obiboków nieźle się ustawili. A ludzie na nich głosują...