Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Wycieczka edukacyjna do Grecji

› Kultura i Rozrywka 5 miesięcy temu    29.06.2019
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Punkt widokowy na wyspie Skiathos, przy kościele św MikołajaPunkt widokowy na wyspie Skiathos, przy kościele św Mikołaja fot. I LO w Rawiczu
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Pod koniec roku szkolnego młodzież I LO w Rawiczu pod opieką nauczycieli M. Waloszek-Gąsior, T. Maruwki i M. Niedźwiadek, uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Grecji.

Zwiedzanie zaczęli od Salonik , gdzie zobaczyli Białą Wieżę, Plac Arystotelesa, Rotundę , Łuk Galeriusza i nadmorską promenadę. W kolejnych dniach zwiedzili Katerini-Paraliaę Dolinę Tembi, Kalambakę z zespołem zbudowanych w XIV w. „wiszących klasztorów” w Tesalii po wschodniej stronie gór Pindos.

Następnie pojechali do Litochoro, miasteczka położonego u podnóża Góry Olimp - tam można było poczuć klimat miejsca, skąd starożytni bogowie władali światem. Zobaczyli też piękny kanion Enipei. W wąskich, pokrytych płytami uliczkach można było podziwiać kamienne domy i malownicze sklepiki, które oferują tradycyjne produkty i dzieła sztuki ludowej.

Kolejnym punktem wyjazdu była wyspa Skiathos. Podczas rejsu uczniowie zobaczyli malownicze krajobrazy mitologicznego Półwyspu Pelion i Wyspy Eubea. Nauczyli się również tradycyjnego tańca syrtaki. Zwiedzili stolicę wyspy - zabudowane białymi domkami z niebieskimi okiennicami miasto. W drodze powrotnej zwiedzili zabytkową część Budapesztu.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rawiczanka
5 miesięcy temu 1
Super wycieczka mam nadzieję że poznacie inne kraje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji