Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Wydano "Encyklopedię Powstania Wielkopolskiego"

› Aktualności 5 miesięcy temu    6.12.2018
Honorata Dmyterko
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A

Ireneusz Mikołajewski, kustosz jutrosińskiego muzeum, nie kryje wzruszenia prezentując „Encyklopedię Powstania Wielkopolskiego 1918-1919”.

R E K L A M ASRT 20-24 maj 2019 MOŻDŻANOWSKA

- Niesamowita publikacja, którą warto mieć nie tylko w muzeach, bibliotekach i szkołach, ale też domach - uważa Ireneusz Mikołajewski.

Pomysłodawcą encyklopedii był Marek Rezler, historyk, autor i współautor publikacji poświęconych, m.in. dziejom Wielkopolski i Poznania. Ma ponad pół tysiąca stron formatu albumowego, ponad siedemset haseł biogramów, artykułów problemowych, zgrupowanych w czterech rozdziałach, ponad 130 zdjęć i ilustracji, a także ponad 50 map, szkiców i schematów. Do tego dochodzą barwne tablice ze znakami, oznakami i mundurami, a także dokładne kalendarium Powstania Wielkopolskiego.

Gmina Jutrosin dofinansowała wydanie książki o Powstaniu Wielkopolskim, w której znalazły się również informacje o mieszkańcach ziemi jutrosińskiej, biorących udział w tym historycznym wydarzeniu.

Na przygotowanie publikacji jutrosiński samorząd wydał 3.330 zł.

- To piękna pamiątka na 100-lecie powstania. Tak naprawdę zgłębianie wiedzy na temat powstania to praca jeszcze co najmniej dla następnego pokolenia. Jednak coraz trudniej będzie zdobywać takie informacje, bo osoby, które mogłyby coś powiedzieć na ten temat już nie żyją - uważa Ireneusz Mikołajewski.

Encyklopedia lada moment ma trafić do księgarni.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A