Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Wydano prawie ćwierć miliona. Mieszkańcy chcą więcej

› Aktualności 10 miesięcy temu    11.05.2018
Karol Pospiech
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. archiwum portalu

Na dotację do wymiany pieców na bardziej ekologiczne mieszkańcy gminy Rawicz otrzymali już łącznie 232 tys. zł. Zainteresowanie dofinansowaniem nie maleje.

Podczas ostatniej sesji radni zwiększyli pulę pieniędzy przeznaczonej na dotację o kolejne 72 tys. zł.

R E K L A M A

- W miarę wpływu wniosków o dofinansowanie zostaną zabezpieczone środki na realizację dotacji z budżetu gminy - zapewnia Centrum Informacyjne Burmistrza.

Jak się okazuje forma pomocy, która obowiązuje od ubiegłego roku, cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców. W urzędzie miejskim dowiedzieliśmy się, że tylko od 1 stycznia do 23 kwietnia złożono 88 wniosków o przyznanie dotacji.

Zgodnie z regulaminem, wymianie podlegają węglowe kotły centralnego ogrzewania z zastrzeżeniem, że musi to być piec minimum czteroletni i poniżej piątej klasy emisji. Nowym źródłem ciepła w budynku, już niskoemisyjnym, powinien być: kocioł gazowy, olejowy, gazowo-olejowy, elektryczny, automatyczny na biomasę lub automatyczny węglowy, ale spełniający odpowiednie wymagania emisyjne. Dotowane są zakupy tylko fabrycznie nowych urządzeń, które po zamontowaniu trzeba eksploatować pięć lat.

Pieniądze mogą trafić do osób fizycznych, prawnych, przedsiębiorców czy wspólnot mieszkaniowych. Otrzymać można maksymalnie 3 tys. zł. Wnioski o dofinansowanie na dany rok budżetowy mogą być składane od 1 stycznia do 31 października.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Naiwny?????
10 miesięcy temu 1
Ruch w dobrą stronę może za parę lat dym z komina to będzie tylko wspomnienie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A