Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AGoogle Projekt A1

Wypadek na S5. Zderzyły się trzy samochody ciężarowe

› Aktualności 4 miesiące temu    17.05.2019
Grzegorz Heluszka
komentarzy 20 ocen 2 / 50%
A A A
 fot. KP PSP Rawicz

Zablokowana S5 pomiędzy węzłami Korzeńsko i Żmigródek w kierunku Wrocławia. Trwa akcja ratownicza po zderzeniu trzech aut. 

Około godz. 6.00 doszło do zderzenia trzech samochodów ciężarowych - specjalistycznej gruszki i pompogruszki przewożących beton oraz samochodu ciężarowego DAF, wiozącego na lawecie kombajn rolniczy. Jedno z kół kombajnu oderwało się i uderzyło w busa z lawetą, jadącego przeciwnym pasem drogi.

- W kabinie dafa przewożącego kombajn został zakleszczony kierowca. Po wydobyciu go przez rawickich strażaków, przekazano go zespołowi ratownictwa medycznego. Kierowca z urazem nogi został zabrany do szpitala - relacjonuje asp. sztab. Roman Sidor z KP PSP w Rawiczu.

Na miejscu pracują jednostki ratowniczo-gaśnicze z Rawicza i Trzebnicy, druhowie OSP Żmigród oraz ciężki samochód ratownictwa technicznego z Wrocławia. Droga S5 w kierunku Wrocławia będzie zablokowana przez kilka godzin. Alternatywą dla kierowców pozostaje stara "5" przez Korzeńsko i Garbce. W kierunku Poznania przejezdne są oba pasy ekspresówki.

AKTUALIZACJA godz. 15.00
Dźwigi i specjalistyczny samochód ratownictwa technicznego pracują przy usuwaniu skutków porannej kolizji na S5.

W wyniku kolizji poszkodowani zostali kierowca i pasażer DAFa, którzy trafili do szpitala.

Trwa akcja przenoszenia uszkodzonych pojazdów na lawety. Droga S5 jest przejezdna w obu kierunkach. Ruch samochodowy w okolicy miejsca wypadku odbywa się sąsiednimi pasami.

ZOBACZ FILM I ZDJĘCIA

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (20)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ xxx
  4 miesiące temu 20
  uderzyło w busa z lawetą,- jak już to samochód cieżarowy z ramą bez zabudowy, lawety tam nie widać
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Piko
  4 miesiące temu ocena: 0%  19
  Jak robili wał jak kumpel jechał o 5.40 i stały i jeden gosciu stał na asfalcie i wymaciwał kamizelka zeby go mijali i malo tez by sie w nich nie wpakował a taka mgła byla ze nie było nic widac a gdzie mieli trujkat a pozatym ja robili niby ten wał to uwizcie ze to co sie stalo to tak bez zadnych obrazen wyszli
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Paweł
  4 miesiące temu 18
  Hej a można kontakt do tego kumpla ?
  ~ wal
  4 miesiące temu ocena: 88%  17
  I po co ludzi piszecie pierdoły jak wszystko to nie prawda. W pompie zepsuł się wał więc gościu zatrzymał się na pasie awaryjnym. Jadący po chwili kolega gruszką zatrzymał się by mu pomóc. I w tym momencie facet jadący z kombajnem zahaczył o gruszkę i wpakował się w pompę resztę widać na zdj.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ oficer dan
  4 miesiące temu ocena: 93%  16
  Prosze nie pisać pierdołów Chłopaki mieli awarie i podnosili razem wał z drogi dlatego dwóch bo ciężki i podnosili żeby nikt się o niego nie rozbił Stali na pasie awaryjnym bo też mieli awarię a kierowca z kombajnem zapomniałże maszyna mu wystaje za obrys i to sporo dlatego też w nich zaczepił...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Koles
  4 miesiące temu ocena: 23%  15
  Po co pompa stała z betoniarką?Beton na S5 lali ?! Kolega przyjechał na pogawędkę na środku drogi eksperesowej? Znowu zabrakło mózgu. Niestety winny będzie kierowca wiozący kombajn. Ale dwóm kierowcą z betoniarki i pompy zarzucik z art 174 KK się należy jak psu buda !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dawid
  4 miesiące temu ocena: 100%  14
  Z tego co bylo widac to betoniarka stala za pompą
  ~ DAREK
  4 miesiące temu ocena: 100%  13
  COŚ SŁABO Z TĄ AKTUALIZACA
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Krasz test
  4 miesiące temu ocena: 75%  12
  Przy takim kiereszu bez ofiar, to cud. Relacja jak zwykle beznadziejna, ale cóż może napiać relokalnąsilnie zajmujący się na codzień polityką lokalną.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Owidiusz
  4 miesiące temu ocena: 94%  11
  Gdzie policja nieroby!! Zero informacji . Zero kierowania ruchem. Korek wielki nic się nie rusza. Cyrk i degryngolada. Państwo z dykty i pazdzierza !!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Koles
  4 miesiące temu ocena: 60%  10
  Stary numer od zawsze to samo - silni dla słabych, słabi dla silnych. Sprawa poważna organizacyjnie to już przekraczało możliwości pojmowania a i działanie niezgodne z poniższym zarządzeniem ZARZĄDZENIE NR 30 KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI z dnia 22 września 2017 r. w sprawie pełnienia służby na drogach § 29. 1. Policjant, który pierwszy przybył na miejsce zdarzenia drogowego, informuje o tym dyżurnego oraz podejmuje w szczególności następujące czynności: 8) dokonuje wstępnej oceny zdarzenia drogowego, a w razie potrzeby przekazuje dyżurnemu informację o konieczności: a) przybycia dodatkowych sił wsparcia, innych służb ratowniczych lub służb technicznych zarządcy drogi, b) przybycia osoby pełniącej nadzór w jednostce organizacyjnej Policji, celem skoordynowania wszystkich działań, d) zorganizowania objazdów, No to który nie dopełnił obowiązków, że objazdu nie było tylko wszystko stało ?! A Policjanta ani pół widać nie było.
  ~ załosne .............
  4 miesiące temu ocena: 100%  9
  zgadza sie profesjonalizm i przeszkolenie plus odwaga .. w rawiczu 3 patrole do 3 pijanych 2,5 co ledwo na nogach stali i MUNDUROWI..buahahhhaah otarcia naskórka i powykrecane nadgarstki .......................... PROSEFLONALIZM
  ~ Korek
  4 miesiące temu ocena: 80%  8
  W strone Poznania tez zamkniete.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PO
  4 miesiące temu ocena: 100%  7
  Niesamowite jakie w czasie takiego zdarzenia występują siły, które doprowadzają do takich zniszczeń. Dobrze, że obyło się bez ofiar.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji