XXXI Bieg Zwycięstwa

XXXI Bieg Zwycięstwa  - Zdjęcie główne

66 uczestników ukończyło XXXI Bieg Zwycięstwa, rozgrywany na terenie gminy Bojanowo.

Trasa liczyła 12 km. Prowadziła z bojanowskiego rynku przez Tarchalin, Gościejewice, Wydartowo Pierwsze na Stadion Miejski im. Brunona Wawrzyniaka. Zwycięzcą biegu został Krzysztof Szymanowski z Kościana (czas 41:10), który wyprzedził Wiktora Nagirniaka z Leszna (41:27) i Piotra Tomczyka z Poznania (42:49). Wśród pań najlepszą okazała się Natalia Nagirniak z Leszna (54:36). Najszybszym mieszkańcem gminy Bojanowo, zarazem najmłodszym uczestnikiem biegu, okazał się Szymon Zaborowski (54:34).

Po zawodach, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, wodę i ciepły posiłek. Oprócz tego zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium w poszczególnych kategoriach, dostali nagrody pieniężne i dyplomy.

Za zabezpieczenie trasy odpowiadali policjanci i strażacy z OSP Bojanowo. Nad zdrowiem uczestników biegu czuwali przedstawiciele Rawickiego Centrum Ratownictwa.