Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Z czym będą "walczyć" dzielnicowi? Wybrali priorytety

› Aktualności 6 miesięcy temu    11.02.2019
Grzegorz Heluszka
komentarzy 15 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. http://www.rawicz.policja.gov.pl

Każdy policjant - dzielnicowy zobowiązany jest co pół roku wytyczyć sobie najważniejsze zadania do realizacji w swoim rejonie służbowym.

- Te zadania wynikają z oczekiwań uzyskanych podczas spotkań, konsultacji oraz debat ze społeczeństwem oraz z bieżącej analizy zagrożeń zaistniałych w gminie, także z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - mówi Beata Jarczewska, rzecznik rawickiej policji.

Jak wynika z policyjnych statystyk, największym utrapieniem w większości rewirów są wykroczenia popełniane przez cyklistów i pieszych. Są głównie związanie z poruszaniem się w miejcach niedozwolonych, przejeżdżaniem rowerem po przejściach dla pieszych, a także z nieprawidłowym oznakowaniem pieszych i nieprzepisowym oświetleniem rowerzystów.

Zwalczanie takich negatywnych zachowań priorytetowo będą traktować czterej dzielnicowi rawickiej komendy, szczególnie w rejonie osiedli Westerplatte i Grota Roweckiego, oraz ulic Dąbrowskiego, Piłsudskiego, Dworcowej, drogi pomiędzy Rawiczem a Dębnem Polskim i wsi Załęcze.

Inną bolączką, zgłaszaną często przez mieszkańców, jest niesprzątenie po psach. Tą sprawą zamierzają się zająć szczególnie dwaj dzielnicowi, na terenach, gdzie jest najwięcej zgłoszeń - pomiędzy blokami osiedla Sienkiewicza oraz na rawickich plantach.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Redakcja

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pani inżynier
6 miesięcy temu ocena: 0%  15
niech się zabiorą za żuli spod sklepów co piją pierwsze piwo cały dzień a tak naprawdę dwudzieste najwięcej przestępstw to ich sprawka jak brakuje na wino to kradną a ja jako kobieta lękam się gwałtu idąc do sklepu bo żule są pijane i niebezpieczne, z czego oni żyją
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Seba
6 miesięcy temu 14
Zrobić porządek z rowerzystami 60+ którzy jeżdżą jak chcą i gdzie chcą pod prąd jeżdżą i jeszcze mają problem do kierowcy jak jeżdzić tego policja nie widzi zero patroli w naszym mieście
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ antoni
6 miesięcy temu ocena: 77%  13
priorytetem numer jeden to zrobienie porządku z szalejącymi po deptakach i plantach rowerzystami. Panie Burmistrzu i radni do was też to kieruję. Może dojść do tragedii jak jakiś rozpędzony rowerzysta w kogoś wpadnie a wtedy wszyscy będziecie odpowiedzialni.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PO
6 miesięcy temu ocena: 85%  12
Bardzo proszę Panów Dzielnicowych o zajęcie się samochodami parkującymi na chodnikach i trawnikach. Dlaczego tacy "kierowcy" niszczą zrobione za nasze pieniądze chodniki i trawniki? Dlaczego utrudniają nam pieszym korzystanie z chodników? Dlaczego utrudniają poruszanie się po chodnikach osobom niepełnosprawnym?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin
6 miesięcy temu ocena: 81%  11
Popieram Adama. Jako rodzic stwierdzam że te nowe podjazdy na plantach to wielki nie wypal. Proponuję naszym władzom dam wózek i kazać się przejść po plantach z dzieckiem. Rowerzyści na pasach to plaga w Rawiczu szczególnie w obrębie żołnierza lub na Westerplatte mają ścieżkę a jadą ulica.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin
6 miesięcy temu ocena: 100%  10
Inka mam standardowy wózek dziecięcy spacerowy. I tak większość podjazdów nie pasuje. Na starych nie było problemów. A większość matek i tak na podjazdach wciąga wózek bo przednie koła nie pasują rozstawem do nowych wąskich podjazdów na plantach. Więc nie pitol mi tu o jakiś dziwadłach takowego wynalazku nie posiadam.
~ Inka
6 miesięcy temu ocena: 14%  9
Kup inny wozek Te nowe dziwadla nigdzie nie przejada
~ Zadowolony
6 miesięcy temu ocena: 20%  8
Co ty chcesz od podjazdów, są super, nwoczesne, poręcze z materiału którego nie potrzeba malować,łi w nowoczesnym stylu. Masz przy każdym zejściu podjazd. Nasze planty pięknieją, nie ma już historycznego, zabytkowego błota, mamy piękną nowoczesną fontannę. Wszystkie zjazdy są odnowione, pięknie wygląda ten koło czerwonego kościoła, jeszcze lepsze są te koło ogólniaka i ten długi na zakręcie. Jeszcze czekamy na numerki przy ławkach, bęzie łatwiej się poruszać, i znaleźć daną ławkę, szczególnie te na kółku przy szkole trójce. Przy okazji robót na plantach zmodernizowano zapuszczoną "Fisi Górkę" teraz jest bardziej stylowa i zabytkowa, a przy okazji służy do zabawy naszym milusińskim. Nasz burmistrz się stara o nasze miasto, buduje ronda i nadaje im nazwy, których poprzednik nie potrafił nadać.
~ adam
6 miesięcy temu ocena: 77%  7
mogliby się w końcu zająć terroryzmem rowerowym na deptakach i plantach. W tej chwili nie ma w tym mieście miejsca, aby można było spokojnie puścić dziecko. Najpierw jak dziecko jest małe i jeździ w wózku, to przejazd przez to miasto jest ciągłą walka z dziurawymi chodnikami, krawężnikami i wszechobecnymi przeszkodami (aż strach pomyśleć jak będzie wyglądał rynek pod kątem przeszkód architektonicznych po rewitalizacji, bo patrząc na "nowe" wjazdy na planty to aż człowieka zatyka) , a jak już dziecko wyrośnie z wózka to strach puścić dziecko swobodnie przez panujący terroryzm rowerowy. Panowie policjanci zróbcie coś w szczególności z tymi rowerzystami pędzącymi po 20-30 km/h po deptakach bo dojdzie do tragedii.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hycel
6 miesięcy temu ocena: 96%  6
Duże mandaty i jeszcze większe podatki za klocki czworonoga. Wandalizm na boiskach szkolnych i ławkach. Policja po cywilnemu, funkcjonariusze wymienni z innymi miastami
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Debno p
6 miesięcy temu ocena: 86%  5
Proponuje zadbac o Debno Polskie a zwlaszcza sklep i przystanki w nocy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xyz
6 miesięcy temu ocena: 43%  4
SMOG!!!!!!! To jest priorytet
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do xyz
6 miesięcy temu ocena: 67%  3
Najprościej, powiedzieć że palę czym popadnie. Ja wbrew owczemu pędowi czytam i wiem co to smog, i co jest jego główną przyczyną. Niestety, mam to nieszczęście, że nie mam tradycyjnego pieca, jestem zmuszony orzewać się gazem, i za każdym silniejszym wiatrem i śniegiem obawiam się czy mi to ogrzewanie zapewni ciepło. Nie ma gazu zimno, nie ma prądu, zimno. Powodzeni w walce ze SMOKIEM
~ Xyz
6 miesięcy temu ocena: 62%  2
Skoro uważasz, że nie ma smogu to pewnie Ty jesteś jedną z osób, które palą czym popadnie. Ok - psie kupy, czy złe podjazdy irytują, ale nie zabijają. Jak wjeżdża się do Rawicza, to smród taki, że głowa mała. Przejrzystość powietrza też o tym świadczy. Dbajmy o nasze zdrowie.
~ Nie ma smogu!!!!
6 miesięcy temu ocena: 69%  1
Wiesz co to smog, czy tylko piszesz bo inni piszą. Priorytet to kpcące dizle w audi a 4 2000. Takie auta powinny mieć badanie OBT robione co trzy miesiące.