Z koszykarskich parkietów

Z koszykarskich parkietów - Zdjęcie główne

Grali mężczyźni, rywalizowały też dziewczęta. Efekty ich weekendowych zmagań poniżej.

Jednostronny przebieg miało spotkanie podopiecznych Lecha Pietraszka w Suchym Lesie. W ramach ligi kadetek B miejscowy Basket Team podejmował UKS Olimp. Rawiczanki triumfowały w każdej z kwart, ostatecznie wygrywając różnicą 54 "oczek".

Basket Team Suchy Las - UKS Olimp Rawicz 51:105
Kwarty: 14-23, 11-32, 13-24, 13-26
Punkty dla Olimpu: Jędryczka - 8, Mazur - 6, Susła - 27, Ziętek - 5, Starczewska - 32, Góźdź - 2, Musielak - 2, Sworowska - 2, Pacholczyk - 21

Rawiccy seniorzy grali w Poznaniu. Do stolicy Wielkopolski udali się bez Filipa Sroki i Kamila Molińskiego. Obaj, niestety, są kontuzjowani. Przez dwie kwarty podopieczni Patryka Czerwińskiego dotrzymywali kroku gospodarzom. Niestety, druga połowa spotkania należała do AZS-u. - Analizując pierwsze 20 minut, po których traciliśmy punkt, mogłem mieć jedynie pretensje o brak odpowiedniej agresji i nastawienia w obronie. W ataku graliśmy swoją, szybką koszykówkę. Dobrze szukaliśmy się na boisku i przede wszystkim byliśmy skuteczni. W drugiej połowie przeciwnik kompletnie nas wybił z rytmu obroną zone press i strefą, a w ataku zaczął wykorzystywać przewagę pod koszem. Straciliśmy również skuteczność w ofensywie, byliśmy niedokładni i zaczęliśmy popełniać błędy taktyczne, co nie pozwoliło nam wrócić do gry - powiedział po spotkaniu Patryk Czerwiński.

AZS Politechnika Poznań - RKKS Rawia Rawag Rawicz 92:68
Kwarty: 22-19, 18-20, 28-17, 24-12
Statystyki gości: Kacper Górny - 6 (2x3), Maksymilian Skupin - 5 (3as), Grzegorz Chorzępa - 2 (2as), Hubert Mikołajczyk - 3 (1x3, 3bl), Antoni Skupin - 0, Szymon Maciołek - 6 (2x3, 7zb, 7as), Ernest Wacyra - 27 (6x3), Piotr Popiel - 8 (2x3, 4as), Kacper Samuła - 14 (2x3, 6zb, 3as, 3p)

W lidze minikosza chłopców, młodzi rawiczanie podejmowali ekipę z Kościana. W pierwszej połowie goście dominowali i uzyskali wysoką przewagę. W drugiej części meczu miejscowi nawiązywali walkę z rywalami. - Pomimo przegranej, jestem zadowolony z drużyny. Widać, że robimy postępy w wielu elementach, a co ważne, nie brakuje nam woli walki. Spotkanie było ciężkie, bo rywal był mocny. Na treningach cierpliwie pracujemy, z meczu na mecz rośniemy w siłę - powiedział trener Szymon Maciołek.

RKKS Rawia Rawicz - BC Obra Kościan 51:83
Kwarty: 7-26, 9-24, 17-14, 18-19
Punkty dla Rawii: Wojtek Skupin - 0, Jakub Molski - 3, Franciszek Leśniowski - 0, Miłosz Cieślak - 0, Jędrzej Szymkowiak - 0, Jakub Jędrkowiak - 0, Mikołaj Nowak - 3, Dominik Suchanecki - 0, Maciej Zakrzewski - 4, Marcel Becelewski - 10, Alex Polowczyk - 20, Filip Radel - 11, Dawid Lis - 0