Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Z orkiestrą uczcili uchwalenie Konstytucji (FOTO)

› Aktualności› Samorząd 3 miesiące temu    3.05.2019
Joanna Miśkowiak
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Joanna Miśkowiak

Okolicznościowa msza święta rozpoczęła dziś w Bojanowie uroczystości z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z kościoła uczestnicy wydarzenia przeszli na rynek.

Orszak prowadziła miejskogórecka orkiestra dęta pod batutą Damiana Ruskowiaka. Szli w nim włodarze Bojanowa, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy. Pod ratuszem burmistrz Maciej Dubiel przypomniał, jak ważny dla Polaków jest dokument uchwalony w 1791 roku. Nie zapomniano też o bojanowianach poległych w walkach o niepodległość i ich pamięć uczczono minutą ciszy. Pod tablicą pamiątkową zapalono znicze, a przedstawiciele poszczególnych instytucji działających na terenie gminy złożyli wiązanki kwiatów.

Po zakończeniu oficjalnej części, orszak przeszedł do amfiteatru, gdzie dziś odbywa się drugi dzień Pikniku Militarnego.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!