Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Z proboszczem święcili potrawy i pola (FOTO)

› Aktualności 4 miesiące temu    24.04.2019
Honorata Dmyterko
komentarzy 1 ocen 3 / 67%
A A A

Tradycji stało się zadość. W Wielką Sobotę poświęcone zostały wielkanocne koszyczki, a w drugie Święto Wielkanocne, rolnicy z Chojna i Podborowa, na czele z sołtysami i golejewskim proboszczem ks. Stanisławem Czubakiem poświęcili okoliczne pola.

- Wielkanocne święcenie pól należało do pobożnych zwyczajów praktykowanych przed laty przez naszych dziadków. Po śniadaniu gospodarze wychodzili w pole i kropili ziemię święconą wodą, kreślili znak krzyża i z modlitwą zatykali w zagon palmę wielkanocną. My od kilku lat kultywujemy tę tradycję - mówi jeden z uczestników.

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ rawiol
  4 miesiące temu ocena: 63%  2
  Zapłacone , poświęcone to urośnie , pozostali nic nie dali to słońce im wypali . Ciemnota w 21 wieku według zacofanych człeków .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ciemnota
  3 miesiące temu 1
  Mówi Ci coś takie slowo, jak tradycja, co ci nie pasuje w tym? Proś Boga żeby uroslo bo ceny będą kosmiczne jeśli będzie suchy rok. Ty jesteś ciemnota, pomysl co będziesz jadł jak nie urośnie!!!