Z trybuny niósł się głośny doping. Okręgowe derby dla Sarnowianki

Z trybuny niósł się głośny doping. Okręgowe derby dla Sarnowianki - Zdjęcie główne

Byliśmy świadkami bardzo emocjonującego starcia derbowego. Do Miejskiej Górki przyjechał rywal "zza miedzy" - Sarnowianka Sarnowa. Już w tygodniu poprzedzającym sportową rywalizacji mieliśmy sygnały, że sporo dziać się ma także na trybunach, ponieważ obie strony zamierzały głośno dopingować swoje zespoły. Kibice - jak zwykle - nie zawiedli, przygotowując ciekawą oprawę.

Dość szybko pierwszą skuteczną akcję przeprowadzili miejscowi. W 7. minucie Edwin Marchewka otworzył wynik tego meczu. Później niestety było już tylko gorzej. Głośny doping z trybun chyba zdeprymował zawodników obu ekip, bo mecz w pierwszej połowie był raczej nudnym widowiskiem. Dużo więcej dział się po przerwie. Kibice jednych i drugich nie przestawali dopingować, a za odrabianie strat wzięli się goście. Już w 48. minucie wyrównującą bramkę strzelił Damian Bartkowiak.
Jak wyglądał mecz w dalszej części, przeczytasz we wtorkowym wydaniu "ŻR".

W następnej kolejce sarnowianie na własnym obiekcie podejmować będą Pogoń Śmigiel. Pierwszy gwizdek w niedzielę o 16.00. Sparta natomiast w wyjazdowym pojedynku zmierzy się z Dębem Kębłowo. Mecz odbędzie się także w niedzielę, początek o 16.00.

Sparta Miejska Górka - Sarnowianka Sarnowa 1:2 (1:0)

1:0 - Edwin Marchewka (7'), 1:1 - Damian Bartkowiak (48'), 1:2 - Damian Bartkowiak (70')

Sparta: Kacper Tomkiewicz - Mariusz Niedźwiedź, Marcin Hądzlik, Robert Siecla, Mateusz Pernak (72'Bartłomiej Nowak), Michał Łysiak, Grzegorz Plawgo, Miłosz Kaczmarek (72'Kacper Subera), Edwin Marchewka, Damian Gmerek, Zbigniew Rak

Sarnowianka: Piotr Wojtyczka - Dawid Kramarczyk, Krystian Murawa, Paweł Bernadek, Dawid Kozłowski, Jakub Janowski, Jakub Siecla, Damian Bartkowiak (75'Konrad Olejnicki), Jan Wróblewski (65'Sebastian Sęk), Arkadiusz Wojtyczka (90'Bartosz Szynkarek), Paweł Domagała