Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Z upoważnienia burmistrza

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    1.03.2011
Beata Frąckowiak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Na ostatniej jutrosińskiej sesji radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia upoważnienia kierownikowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jutrosinie. \r\n

\r\n

Teraz Mirosława Domicz będzie mogła wydawać decyzje administracyjne z zakresu świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym jak stypendium szkolne czy zasiłek szkolny. - Postępowanie w sprawach z zakresu świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy dotychczas prowadził urząd, a decyzje wydawał burmistrz, gdyż ustawa zakazywała przekazania i prowadzenia tego zadania przez opiekę społeczną. Dopiero w 2010 roku weszła w życie nowelizacja, która umożliwia przekazanie uprawnień tych kierownikowi OPS-u. Biorąc pod uwagę fakt, że przyznawanie świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym opiera się na kryterium dochodowym, ośrodki pomocy społecznej są instytucjami najlepiej zorientowanymi w zakresie potrzeb rodzin z niskimi dochodami. Dla klientów pomocy społecznej będzie wygodniej w jednej instytucji załatwić różnego rodzaju świadczenia, w tym również stypendia socjalne dla dzieci – wyjaśnił Zenon Łakomy, sekretarz gminy. Upoważnienie udzielane jest na czas nieokreślony. Wygasa ono z chwilą jego cofnięcia lub rozwiązania stosunku pracy.

\r\n

(HD)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!