Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Za ponad 66 tys. zł posadzą drzewa i krzewy

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    18.04.2017
Karol Pospiech
komentarzy 29 ocen 9 / 100%
A A A
Na „Zielonym rynku” pojawią się wiśnie osobliwe i buki zwyczajneNa „Zielonym rynku” pojawią się wiśnie osobliwe i buki zwyczajne

Ponad 66 tys. zł wyda gmina Rawicz na posadzenie drzew przy drogach i na „Zielonym rynku” oraz krzewów na plantach i w parku przy domu kultury. Na wykonanie zadrzewień samorząd otrzymał 30 tys. zł dotacji.

Pieniądze pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

R E K L A M A

Cieszymy się z każdej dotacji funduszu, która wspiera starania gminy w tym zakresie. Jest to już trzecia edycja związana z nasadzeniami zieleni w obrębie „zielonych płuc” miasta, dotowana przez poznański fundusz. Z kolei, efekt ekologiczny i krajobrazowy nasadzeń śródpolnych jest kluczowy dla upraw zlokalizowanych przy drogach gminnych. Zapobiega to erozji gleb i wywiewaniu zasiewów - podkreśla burmistrz Grzegorz Kubik.

Dopytywany o szczegóły dodaje: - Przy doborze drzew i krzewów do nasadzeń kierowaliśmy się przekonaniem, że wśród nich muszą być także gatunki miododajne, które wspierają odbudowę populacji pszczół oraz tym, że nowa zieleń będzie skutecznie zacieniać trakty turystyczne tak jak szczególnie uczęszczany odcinek z Rawicza do Sarnowy.

Prace związane z nasadzeniem zieleni i montażem budek zostaną wykonane przez pracowników Zakładu Usług Komunalnych w Rawiczu, najpóźniej do jesieni.

Gdzie zaplanowano nasadzenia?

Projekt „Zadrzewienia i zakrzewienia śródpolne przy drogach gminy Rawicz”

Kwota dofinansowania: 10 tys. zł

Całkowita wartość zadania: 31.760 zł

Zadrzewienia powstaną: przy drodze w Kątach (12 lip drobnolistnych), na ul. 1000-lecia w Rawiczu (46 klonów zwyczajnych), przy drodze z Konarzewa do Dąbrówki (440 drzew i krzewów, w tym: pęcherznica kalinolistna - 240 sztuk, róża pomarszczona - 200 sztuk), przy ścieżce rowerowej z Rawicza do Sarnowy (60 sztuk jesionu wyniosłego).

Projekt „Przyrodnicza rewaloryzacja zabytkowego założenia flory i zachowanie fauny na Placu Wolności i Plantach Jana Pawła II w Rawiczu”

Kwota dofinansowania: 20 tys. zł

Całkowita wartość zadania: 35.895 zł

Na Placu Wolności zostaną posadzone: wiśnia osobliwa i buk zwyczajny oraz krzewy: cis, irga, róża i trzmielina. Ponadto zaplanowano umieszczenie 145 budek lęgowych dla ptaków na plantach i w parku przy domu kultury.

R E K L A M A
+ 9 głosów: 9 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (31)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mareo
ponad rok temu ocena: 46%  31
Jeżeli chodzi o wycinkę przy ZSZ to już było pisane kilka razy że tam chcą powiększyć teren ZSZ i dlatego ta wycinka,i to nie że Szyszko pozwolił rżnąć jak leci tylko na to były pozwolenia.Jeżeli chodzi natomiast o sadzenie drzewek to gdzieś widziałem tytuł "Miasto kocha przyrodę",albo jakoś tak,może i przyrodę kocha,tylko szkoda że nie kocha zwierząt i wpuszcza cyrk ze zwierzętami do Rawicza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pawlo
ponad rok temu ocena: 100%  30
Gratulację dla Gminy za rozkopywanie Fisiej Górki!! Tyle lat stała, ale jak zwykle przeszkadza Włodarzowi, symbol plant i Rawicza!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Inka
ponad rok temu ocena: 100%  29
I jeszcze jedno. Głosowałem na obecnego burmistrza głównie dla tego, że zapewniał należycie zadbać o planty , które są tak na prawdę jedynimi całymi w Polsce, bo w Krakowie jest tylko fragment.Pamiętam też że jakieś 20 parę lat temu w Teleexpresie był reportaż o naszych plantach.Była tam mowa , że są one nie jedyne w Polsce, a w Europie i były plany co do wpisania ich do Dziedzictwa UNESCO .Dzisiaj było żałuję tego oddanego głosu.
~ Inka
ponad rok temu ocena: 100%  28
Święta prawda. To co robią z Fisz Górka jest jawna DEWASTACJĄ .Zamiast zadbać, to niszczą. Pamiętam, że kiedyś była znacznie wyższa i mocno porośnięta krzakami i przede wszystkim trawą , która tak samo jak przy wydmach zatrzymuje piasek.Teraz jak zacznie padać to woda podmyje całą konstrukcję i dopiero piach poleci.Gdzie konserwator zabydków , albo inaczej ile dostał? Niszczą ją od lat!Ekipa z zieleni wycina trawę gdzieniegdzie do samych korzeni , następnie rozdrapuje graniami by na koniec włączyć dmuchawy. Żal i niemoc serce ściska.
~ Pawlo
ponad rok temu ocena: 97%  27
A zapomniałem, przecież nie jest rodowitym Rawiczaninem tylko spadochroniarzem
R E K L A M A
~ taka prawda
ponad rok temu ocena: 39%  26
Te chcące, chyba z zazdrości, dokopać bardzo dobrze pracującemu Starostwu komentarze regionalnych pseudo-obrońców przyrody początkowo były zabawne ale teraz już stają się śmieszne i żenujące. Polska na tle innych krajów europejskich ma znakomity poziom zalesienia, również nasz powiat. Zieleń na terenach zurbanizowanych i przy drogach jest jak najbardziej wskazana, lecz nie może stwarzać zagrożenia dla mieszkańców oraz ograniczać rozwój. Z punktu widzenia interesu społecznego i zdrowego rozsądku przy placówkach oświatowych dużo ważniejsze jest piękne boisko niż jakieś samosiejki i porosty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mareo
ponad rok temu ocena: 0%  25
Bo to piszą osoby które na wszystkim się znają i które wszystko wiedzą,tak jak widziałem tutaj komentarz że fisigórkę likwidują,przechodziłem tam dzisiaj,i rzeczywiści coś tam robią ale fisigórka stoi,nie wiem czy tam nie jest robiony jakiś park linowy,albo coś w związku z urządzeniami fitness,no ale ktoś zobaczył że coś się tam dzieje i zaraz że jest likwidowana.
~ Realnie
ponad rok temu ocena: 66%  24
Przecież nasze trawniki (nie tylko Rawicz ale większość miast Polski ) to zgroza psia kupa na psiej kupie ! Drzewa, murki dosłownie wszystko obsikane przez psy ! Czy w Rawiczu jest jakiś konkretny park ? Gdyby nie planty to nie byłoby NIC. Widziałeś człowieku zieleń miejską we Francji , Belgii, Holandi czy Niemczech ? Więc nie podpieraj się bzdurnymi zmyślonymi statystykami.
~ ...
ponad rok temu ocena: 23%  23
I to będzie pierwszy, prawdziwy sukces włodarza, pod warunkiem, że mieszkańcy nie zetną, bo trzeba sprzątać liście. Prosimy o drzewa we wszystkich miejscowościach oraz dzielnicach Rawicza. Nie ma propozycji dla Sarnowy. Rolnicza przyćmi planowane nasadzenia. Proponuję włoski sposób planowania ulicy, chodnika i parkingów w obszarze starodrzewia. Nie wycinać, wkomponować w istniejące rośliny. Powodzenia!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomek
ponad rok temu ocena: 65%  22
W Sarnowie powstała ścieżka edukacyjna przy SP5 obsadzona licznie różnymi gatunkami :-)
~ DO JOLA
ponad rok temu ocena: 53%  21
Trollu podpisujący się Jola ! Idż spać bo rano na lekcje w gimnazjum zaśpisz.Nawet trollować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jola
ponad rok temu ocena: 35%  20
buuuu
~ obywatel PL
ponad rok temu ocena: 64%  19
Wy nie musicie ludziom dawać... Wy przestańcie ludziom zabierać! Bardzo dobrze że sadzicie ale o tym że 1hektar drzew przy ZSZ wycieli to już nikt nie wspomni...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie dla głupot
ponad rok temu ocena: 50%  18
Jakby ktoś nie był złośliwym trollem, to by wiedział że teren ten jest przygotowany pod rozbudowę boiska i warsztatów szkolnych (takie miał przeznaczenie), a wycięte drzewa, zostaną W TEJ SAMEJ ILOŚCI posadzone. Wielokrotnie o tym mówiono, pisano, ale ktoś z uporem osła powtarza nieprawdę co do tej wycinki. Na głupotę się nic nie poradzi.
~ DO PANOW STAROSTOW
ponad rok temu ocena: 61%  17
MOŻE NAM WICESTAROSTA GWIZDEK WYTŁUMACZY DLACZEGO WYKARCZOWAŁ TEN TEREN?????
~ DRWAL
ponad rok temu ocena: 84%  16
BESTIALSTWO TO BĘDZIE W TYM ROKU NA ROLNICZEJ/SUCHARSKIEGO JEŚLI WYTNĄ WSZYSTKIE PIĘKNE STARE DRZEWA. POSADZĄ KILKA "PATYKÓW" KTÓRE ŻEBY BYĆ TAKIE JAK TE OBECNE MUSIAŁBY ROSNĄĆ 40 -50 LAT
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DRWAL
ponad rok temu ocena: 88%  15
ALBO W ZAMIAN NIC NIE POSADZĄ NAWET MAŁYCH PATYKÓW I BĘDZIE BETONOWA PUSTYNIA
~ Meduza
ponad rok temu ocena: 42%  14
poco sadzić ? i tak za chwilę poobcinają na łyso...albo wytną, zetną.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jola
ponad rok temu ocena: 34%  13
jak chcesz mieć zieleń wokół domu po jaką ciulnie mieszkasz w mieście ??? wyprowadź się na wieś pod las i będziesz zadowolony ! jak w betonach mają rosnąć drzewa ? w dupach wam się już przewraca mieszczuchy jedne !!!!!!!!
~ Leszek
ponad rok temu ocena: 57%  12
A na Młyńskiej po bestialskiej wycince zero reakcji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Leszek
ponad rok temu ocena: 40%  11
Ty na punkcie tych samosiejek i chaszczy masz chyba jakąś obsesję ale może nie jest jeszcze za późno, może to da się wyleczyć. Tu jeden pisze że kubik chce posadzić 27,5 mln drzewek to się nadrobi tych trochę wyciętych a dodatkowo będziesz miał w Rawiczu co kawałek jakiś pomnik.
~ Pustu
ponad rok temu ocena: 55%  10
To straszne co tam Powiat zrobił.Kilkaset drzew.
~ kubik 27,5 mln
ponad rok temu ocena: 22%  9
https://www.facebook.com/grzeg... kubik pozyskał 27,5 mln
~ Dryl
ponad rok temu ocena: 65%  8
No to w ZUKu będą mieli nawał roboty. I dobrze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kasia
ponad rok temu ocena: 58%  7
ty jestes madry wogole czy pusty jak beben.co ty piszesz malo pracy maja jakim trzeba byc falszywym zeby ich szkalowac czubku
~ Jjjjl
ponad rok temu ocena: 64%  6
Czyt. ponad 30 tys wydane na bzdury. I w kątach i pomiędzy dąbrówką a konarzewem najpierw przydała by się droga, z asfaltem a nie dziurami a nie krzewy i drzewa które dodatkowo powodują niebezpieczeństwo. Szkoda pieniędzy, ważne że dotacja na bzdury, ważne że image burmistrza się poprawia ;/
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Przyroda do jjjjj
ponad rok temu ocena: 38%  5
No fakt, róże ,irga też ci przeszkadzają?To lepiej jak taką dotację weźmie inna gmina?Aha i nazwy wiosek powinieneś napisać z dużej litery.Drzewa są ważne.Bez nich świat zginie.
~ jjjjl
ponad rok temu ocena: 83%  4
Czyli rozumiem myślisz jak masz budżet domowy na swoje wydatki, kupujesz jedzenie, płacisz za rachunki, starcza ci ale no sąsiad kupił sobie nowy auto, twoje tez jest dobre ale nooo przecież w salonie jest PROMOCJA 10% co z tego że to nie jest potrzebne, co z tego że może nawet ci się to nie przyda, jest PROMOCJA salon da nam 10%. Tak samo jest w tym przypadku, szkoda pieniędzy, najpierw chleb potem igrzyska.
~ Abc
ponad rok temu ocena: 28%  3
Weź ty się puknij .Dostali dodatkową kasę na to .Tak cię to boli.Dla mnie to nie bzdura
~ Do "aaaaaaaa"
ponad rok temu ocena: 83%  2
AAAaaaaaaa czytasz Ty ze zrozumieniem ?
~ aaaaaa
ponad rok temu ocena: 27%  1
to pieniadze z ``ue nie z gminy
R E K L A M A