Zabrakło szczęścia w końcówce. Pechowa porażka Rawii po dogrywce

Zabrakło szczęścia w końcówce. Pechowa porażka Rawii po dogrywce - Zdjęcie główne

Rawiczanie przegrali wyjazdowe spotkanie z KS Stal Ostrów Wielkopolski 70:74.

Drużyna Macieja Maciejewskiego od początku wejścia na ostrowski parkiet nie radziła sobie dobrze. Choć drugą kwartę spotkania rawiccy koszykarze wygrali aż 18:2, uzyskaną przewagę szybko roztrwonili już w trzeciej części meczu.

Aby wyłonić zwycięzcę sobotniego spotkania potrzebna jednak była dogrywka. Niestety, ostrowianie okazali się za mocni w końcowej partii spotkania i ostatecznie rawiczanie polegli w ponad dwugodzinnym meczu - 70:74.

-
Pechowa porażka. Przegrywamy mecz, którego wcale nie musieliśmy przegrać - mówił po sobotnich rozgrywkach w Ostrowie Wielkopolskim trener Rawii, Maciej Maciejewski.

-
Bardzo słabo weszliśmy, tak jak i w pierwszą, tak i w drugą połowę. Mecz z ostrowskim zespołem był bardzo wyrównany. Zabrakło nam koncentracji i skuteczności w końcówce - wyjaśnia szkoleniowiec.

Rawia Rawicz znajduje się obecnie na 8. miejscu w tabeli z dorobkiem 34 punktów. Do liderującego w grupie D Górnnika Trans.eu Wałbrzych traci ich aż 11.

Kolejne spotkanie rawiczanie rozegrają już 7 marca z wrocławskim WKK do którego tracą w tabeli tylko 2 punkty.