Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Zajęcia dla seniorów w rawickim muzeum [FOTO]

› Kultura i Rozrywka 7 miesięcy temu    30.09.2018
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 7 / 29%
A A A
Częścią „kulturalnej soboty” były warsztaty witrażuCzęścią „kulturalnej soboty” były warsztaty witrażu fot. Włodzimierz Jędzrejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Muzeum Ziemi Rawickiej po kolejny uczestniczyło w akcji „60+ Kultura”, organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Praktycznie cała sobota poświęcona była działaniom kulturalnym.

Pierwszym punktem spotkania był spacer tematyczny „Rawickie drogi do wolności i niepodległości”. Po Rawiczu i miejscach związanych z historią walk oprowadzał Witold Giejdasz. Trasa prowadziła od rynku, pod pomnik Żołnierza Polskiego, potem obok byłego lazaretu do budynków, gdzie mieścił się Korpus Kadetów. Witold Giejdasz szczegółowo i ciekawie opowiadał o walkach w czasie Powstania Wielkopolskiego i II wojny światowej. Uzupełnieniem spaceru była multimedialna prezentacja w ratuszu, podczas której zilustrowano miejsca pamięci narodowej na ziemi rawickiej.

R E K L A M A

Potem dwukrotnie odbyły się bardzo ciekawe warsztaty witrażu dekoracyjnego, którymi kierowała Justyna Żywiecka z Bydgoszczy. W rodzinnym mieście od 15 lat, wraz z koleżanką, prowadzi pracownię rzemiosła artystycznego. Omówiła cały proces wykonania witrażu, od wycinania elementów, prze szlifowanie i lutowanie. Uczestnicy warsztatów wykonali ozdobne kwiaty.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 7 (29%) 5 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A