Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Zalegający lód i śnieg. Śmiertelne zagrożenie

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    16.01.2017
Redakcja
komentarzy 11 ocen 2 / 100%
A A A
Policyjna kontrola z rampyPolicyjna kontrola z rampy fot. KWP Poznań

Policja ostrzega i kontroluje, czy na samochodach ciężarowych i naczepach nie zalega śnieg i lód. - Może on stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego - przestrzega Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Kierowcy aut osobowych, też mają więcej obowiązków zimą.  

R E K L A M A

Obrazek znany nam wszystkim. Zimowy poranek, w kolejce aut do głównego skrzyżowania dróg krajowych w Jarocinie oczekuje kilka tirów. Tuż za nimi osobówki. Ciasno, by udało się przejechać na zielonym. Nagle ciężarówka rusza, a z góry spadają ciężkie kawałki lodu. Tym razem kilka centymetrów od maski… Przerażony kierowca osobówki raptownie hamuje. Pojazd za nim prawie wjeżdża mu w tył. Nieświadomy kierowca tira spokojnie kontynuuje jazdę…   

 - Zanim ruszymy w drogę zwracajmy uwagę w jakim stanie znajduje się nasz pojazd. Jest to obowiązek niezależnie od tego, czy podróżujemy samochodem osobowym, czy ciężarowym.

Trzeba pamiętać nie tylko o takich elementach jak ogumienie, oświetlenie, układ kierowniczy, ale także o odpowiednim oczyszczeniu i przygotowanie pojazdu do jazdy. Szczególnie ważne jest to w takich warunkach jakie panują obecnie.

Pamiętajmy, że na kierujących spoczywa powinność przygotowania do jazdy pojazdu w taki sposób, aby nie stwarzał zagrożenia dla innych użytkowników dróg i dla niego samego. Taki obowiązek wynika, m.in. z Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym i art. 66, którego pierwszy punkt stanowi ,,Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego: nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę.

W trakcie pełnionych służb policjanci w dalszym ciągu będą prowadzać kontrole pod kątem przygotowania pojazdów ciężarowych  w taki sposób, aby nie zagrażały innym użytkownikom dróg – zapowiada KWP i przypomina, że funkcjonariusze w wielu miejscowościach mają już specjalne rampy do kontroli.  


R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ja ktos tam
ponad rok temu ocena: 100%  11
Zimą chodnik przed swoją posesją musisz odśnieżać bo jest twój, latem natomiast gdy wypijesz piwo na chodniku przed swoim domem to dostaniesz mandat bo to miejsce publiczne. To się nazywa prawo w Polsce:-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 100%  10
Spółdzielnia Rawicka, ruszcie się!!!1Zagłoby, Sobieskiego-- oblodzone, zaśnieżone i nieodśnieżone!! Za co płacimy czynsz, cholera!!! Panie Karpiński, zawsze można Pana odwołać!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ piko
ponad rok temu ocena: 31%  9
Do kierowcy A kto ma za ten podest zapłacić co? to problem kierowców a nie włascicieli stacji wiec myśl trochę co piszesz człowieku bo z tego co czytam to nie dziwie się żę jesteś tylko kierowcą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kierowca
ponad rok temu ocena: 100%  8
Widzisz robię to co lubie:-) A żeby być kierowca to właśnie trzeba myśleć za takich jak Ty. Gdyby nie My "Kierowcy" to byś nie miał co jeść. A tak nawiasem to ciekawe czy byś wszedł na wysokość 4m jeśli jest lód i śnieg? Tak że pomysl co piszesz... bo że tak powiem jeździsz osobowka to zgrywasz cwaniaka.
~ piko
ponad rok temu ocena: 53%  7
Do Kierowcy a co to kogo obchodzi jak ty to zrobisz redbula się napij,jak zrobisz krzywdę innym to co wtedy powiesz tiry na tory i bedzie spokój
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Kierowca
ponad rok temu ocena: 60%  6
Red Bull to powinieneś się nazywać. Zresztą nie będę z Tobą Dyskutowal bo nie ma sensu. Jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to nie moja wina. Niech zrobią na każdej stacji podest to problem rozwiązany.
~ Leszek
ponad rok temu ocena: 86%  5
W Rawiczu nic w tym sezonie nie robią. Ulice i chodniki w katastrofalnym stanie.Władze skupily się jedynie na podwyżce cen za wodę i śmieci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz Chudy
ponad rok temu ocena: 89%  4
Niestety jakie władze takie skutki braku odśnieżania lub jak zawsze drogowcy zaskoczeni zimą hehe:-).
~ TIR
ponad rok temu ocena: 47%  3
TIROWCÓW I CIĘŻARÓWKI POWINNI PODWÓJNIE KONTROLOWAĆ ! TIR
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kierowca
ponad rok temu ocena: 75%  2
Odśnieżanie? Ciężarówki? Wskazcie chociaż 3 stacje w okolicy Rawicza które mają na swoim parkingu dla Tirów zrobiony podest? Jak ja mam to zrobić? Wejść na dach i wpaść do środka? Czy drabinę postawić na śniegu czy lodzie? I zęby zgubić? Zastanówcie się. Policja stanie i mandaty dają. Ale jak by sytuacja odwróciła to przyznał by mi rację. Heh szkoda gadac
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dw
ponad rok temu ocena: 91%  1
Powiem otwarcie: wyjeżdżając do rawicza kest tragedia, ale przed znakiem z kazdej strony jezdnia czarna i mokra. W Rawiczu maja nie sypać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A